مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

یادواره نوزدهمین سالگرد شهادت «شهید سید محمدعلی رحیمی» برگزار شد

مراسم یادواره نوزدهمین سالگرد شهادت مجاهد فرهنگی بدون مرز انقلاب اسلامی، «شهید سیدمحمدعلی رحیمی» روز دوشنبه ۹۴/۱۲/۱۰ به همت خانواده شهید و جمعی از دوستانشان در حوزه هنری انقلاب اسلامی واقع در خیابان سمیه تهران با حضور پرشور جمعی از مردم و خانواده‌های شهدا (شهید شاطری، رکن آبادی، آقایی‌پور و…) و با سخنرانی حجت الاسلام پناهیان و دکتر عباسی برگزار شد. هم‌چنین در این مراسم جمعی از مسؤلین کشوری و مهمانان خارجی از جمله خانواده روحانی مبارز، شیخ زکزاکی (رهبر شیعیان نیجریه) نیز حضور یافتند.

مراسم یادواره نوزدهمین سالگرد شهادت مجاهد فرهنگی بدون مرز انقلاب اسلامی، «شهید سیدمحمدعلی رحیمی» روز دوشنبه ۹۴/۱۲/۱۰ به همت خانواده شهید و جمعی از دوستانشان در حوزه هنری انقلاب اسلامی واقع در خیابان سمیه تهران، با حضور پرشور جمعی از مردم و خانواده‌های شهدا برگزار شد.

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان و دکتر حسن عباسی سخنرانان این برنامه بودند که در بیانات خود به تبیین ویژگی‌های شخصیتی شهید رحیمی و لزوم مطالعه خاطرات ایشان و نیاز به الگوگیری جوانان خصوصاً فعالین حوزه فرهنگی از این دست شهدا پرداختند.

در این مراسم جمعی از مهمانان داخلی و خارجی از جمله جناب آقای مهدوی پور (نماینده رهبری در هند)، شیخ عبدالله احمد زنگو (قدیمی‌ترین شاگرد شیخ زکزاکی در ایران)، شیخ محمد ثالث غلادیما (رئیس انجمن طلاب حرکت اسلامی نیجریه)، دکتر عبدالله دوسو (رئیس انجمن طلاب آفریقا)، شیخ سهیل اسعد (فعال عرصه بین‌الملل تبلیغ اسلام)، سردار حاج حسین یکتا، سیده حلیمه یعقوب(برادرزاده شیخ زکزاکی) و همسرشان ابراهیم عقیل، خانواده‌های شهدای مدافع حرم قربانی و مرادی، خانواده شهید رکن‌آبادی، شاطری و آقایی‌پور، آقای محسن مومنی شریف (ریاست حوزه هنری)، طلاب محترم نیجریه، هند و پاکستان حضور یافتند.

در آغاز برنامه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی، مجری برنامه جناب آقای محمدرضایی ضمن خوشامدگویی به مهمانان مراسم، آن‌ها را به دیدن کلیپی از شهید رحیمی دعوت نموده و سپس حجت الاسلام پناهیان سخنرانی خود را آغاز کردند. (جهت دریافت فایل صوتی سخنرانی حجت الاسلام پناهیان و مطالعه محورهای اصلی صحبت‌های ایشان در این برنامه کلیک نمایید)

بخش بعدی مراسم اختصاص داشت به اهداء جایزه ویژه بین‌المللی شهید رحیمی به خانواده روحانی مبارز، شیخ ابراهیم یعقوب زکزاکی روحانی شیعه و رهبر جنبش اسلامی نیجریه، که این جایزه توسط همسران شهدا (همسران شهید رحیمی، شاطری، رکن‌آبادی و آقایی‌پور) به سرکار خانم سیده حلیمه یعقوب(برادرزاده شیخ زکزاکی) و همسر محترم ایشان جناب آقای ابراهیم عقیل تقدیم شد.

گفتنی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) نیز با پیگیری‌های خانواده شهید رحیمی، عنایت فرموده و چفیه‌ای را از طرف خود جهت اهداء به برادرزاده شیخ زکزاکی (به نیابت از شیخ زکزاکی که هم‌اکنون از وضعیت ایشان اطلاع دقیقی نیست) به این مراسم ارسال نموده که توسط ریاست محترم حوزه هنری، جناب آقای محسن مؤمنی شریف به همراه یک تابلو فرش نفیس از طرف حوزه به ایشان تقدیم گردید.

در بخش پایانی مراسم نیز دکتر عباسی به سخنرانی پرداخته که فایل صوتی بیانات ایشان و محورهای اصلی آن را می‌توانید با مراجعه به این لینک دریافت نمایید.

هم‌چنین پیش از ورود به سالن اصلی این برنامه، مهمانان محترم از نمایشگاه عکس شهید رحیمی بازدید نموده که جهت بازدید تصاویر به نمایش درآمده در این نمایشگاه می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

 

همچنین بخوانید...

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.