مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

جشن وحدت

صدای اذان مغرب از گلدسته های مسجد روستا به گوش میرسد.

امروز موعد مهم ترین برنامه گروه جهادی شهید رحیمی در منطقه است. جشن وحدت در آغاز سال جدید.

همه آمده اند. امام جمعه اهل سنت منطقه، سخنران مستبصر شیعه در منطقه، دهیاری، شورای روستا و تمام اهالی شیعه و سنی که مشتاقانه شرایط حضور در این جشن را داشته اند، تو گویی لبیک گویان گرد خانه یار می چرخند.

همه کارها با دقت و وسواس خاصی انجام شده است. دعوتنامه های رسمی برای میهمانان ویژه از دو روز قبل فرستاده شده است. بچه های گروه جهادی چند ساعتی را در خانه های اهل تسنن روستا برای دعوت آغوش پرگرم ایشان که مثل همیشه نویددهنده برنامه ای متفاوت است، گذرانده اند. جوان ترهای روستا چند روزی هست به شوق میزبانی جشن وحدت در منطقه ای تمام سنی نشین، در تکاپوی درخشش زهرایی خود در این مراسم بی دریغ تلاش کرده اند و همه چیز به سوی جشن بزرگ وحدت پیش می رود.

کتاب های رسول مولتان، هدایای جشن تکلیف پسرها، جوایز گروه سرود و هدیه میهمانان ویژه به همراه تعدادی جایزه برای سوالات در حین جشن و مسابقه های حاشیه مراسم، قبل از برنامه کنار گذاشته شده اند. با سخنرانان برای تاکید بر زمان جشن، تماس گرفته ایم و چندباره، کارها و مسئولیت های بچه های روستا را دوره کرده ایم. دیدنی و ستودنی است رقابت کودکی و بزرگی درونی این بچه های بی مانند که تازه خودشان را پیدا کرده اند.

نوای قرآن آغازین مراسم که بلند می شود، آرامش به مجلس حکمفرما می شود. در ودیوار مسجد، مزین است به نام زیبای رسول الله و تصویر حرم نبوی.

jashn4

خواهران  نقاب به چهره اهل تسنن، شانه به شانه خانوم های شیعه و با خیال آسوده از بچه های پرشیطنت خود در جشن نشسته اند. چراکه سهم خردسالان هم از جشن و برنامه هایش کنار گذاشته شده و چند متر آن طرف تر، از خانه ای سیمانی صدای خنده و بازی کودکانه به گوش می رسد!

برادران یکدست سفید پوش بلوچ نیز با لباس های بلند و دلنشین خود، چشم دوخته اند به آنچه که امشب، رخ خواهد داد.

میهمانان ویژه از راه رسیده اند و با انگشت تحیر، نظاره گر شده اند به: پیشرفت، اعتماد به نفس، خوداتکایی و شور و انگیزه جوانان بلوچ منطقه.

برای این جشن، بچه های گروه جهادی زحمت  زیادی کشیده اند اما جلوه‌ی مراسم با هنرنمایی بچه های روستا تکمیل شده است. نسل چهارم انقلاب دارد برای ریش سفیدهای جشن، دیکته وحدت می کند و نشان می دهد که اگر فرزندان ایران زیر چتر وحدت رسول الله و اهل بیت ایشان باشند، هیچ دشمنی حق رخنه در این سد مقاوم را نخواهد داشت.

چنگ انداخته ایم به ریسمان الهی. یک امت، یک کتاب. بلوچ ایرانی، مسلمان انقلابی. سخنان مولوی بزرگ اهل سنت، متن سرود پسرها و دخترها، نطق روحانی بزرگ اهل تشیع، جنب و جوش مجری جشن، همه و همه مدیون نفس پاک بنیانگذار کبیر انقلاب و دلاوری های امام خامنه ای است. همه از ته قلب می دانیم هرچه که داریم از این انقلاب و رهبر آن است.

jashn3

معجزه کوچک ترین مسلمان حافط کل قرآن در منطقه، تحسین حضار شیعه و سنی را بر می انگیزد. تکبیر و احسنت مولوی به این نوجوان شیعه، مهر تاییدی است بر همه تلاش های شبانه روزی چند ساله اش و تمام همراهی های بچه های گروه با او. قول می دهد تا همین ماه مبارک رمضان، رسما آمادگی خود را برای برگزاری محافل انس با قرآن در منطقه اعلام نماید.

هدایای مراسم در آخرین برنامه جشن با قرائت نام بچه ها، بزرگترها و میهمانان اهدا می شود. لبخندها آنقدر دلچسب بر لب میهمانان نشسته است که اهل تسنن جشن فراموش کرده اند افق نماز عشایشان رسیده است!

همه قبل از خروج از مسجد، میهمان سفره اطعام رسول الله و اهل بیت ایشان می شوند.

مراسم به پایان رسیده است و هرکسی برای تشکر جلو می آید و هرکدام به یک مدل. جشن وحدت بیاد ماندنی ۹۵ مان را نیز با سرافرازی برگزار کردیم.

مولوی بزرگ منطقه در هنگام وداع می گوید:”ای کاش امشب شما و گروه تان میهمان ما بودید. خوبی های شما را فراموش نخواهم کرد.”

آرامش پرسکوت شب، در جمع خنده های اعضای گروه و بچه های روستا در تقدیم این شب بزرگ، به ساحت معصومین علیهم السلام، بزرگترین اختتامیه این افتتاحیه بزرگ برای سال جدید بود. جای دوستداران، خالی.

همچنین بخوانید...
2 نظرات
 1. فانوس می‌گوید

  سلام وخداقوت.

  خوش به حالتون واقعا غیرقابل مقایسه هست جشن این چنینی با مراسماتی که ازریخت وپاش های اضافی فقط میشه ازش نام برد ..
  اون حافظ نوجوان شیعه علم ولایت وقران را باعزت برده بالا ..
  کاش عکس های بیشتری بگذارید .
  اجرتون با صاحب قران .
  جای همه ما خالی

 2. معصومه رزاقی می‌گوید

  سلام. التماس دعا در ماه مبارک رمضان.
  برای همه مسلمانان جهان آرزوی سفره ای پر برکت و جمعی شاد و خوشحال رو دارم.

  تلاش برای وحدت در جامعه ما بزرگترین کارفرهنگی این روزهاست.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.