مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

مقام سازمان ملل: مبارزه با داعش وارد مرحله جدید شده است

نیویورک- ایرنا- رئیس دفتر ضد تروریسم سازمان ملل متحد معتقد است که داعش همچنان تهدید در حال گسترش محسوب می شود و مبارزه با آن وارد مرحله جدیدی شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ولادیمیر ورونکوف روز پنج شنبه با حضور در نشست شورای امنیت گزارشی از فعالیت های ضد تروریسمی ارائه کرد.
وی افزود: بر خلاف عقب نشینی های داعش در عراق، سوریه و جنوب فیلیپین، همچنان به تهدید قابل توجه و گسترده خود در سراسر جهان ادامه می دهد.
رئیس دفتر ضدتروریسم سازمان ملل ادامه داد: داعش دیگر بر تسلط و نگهداری قلمرو سرزمینی تمرکز ندارد بلکه بر انطباق و تمرکز بیشتر به گروه های کوچکی از اشخاص توجه کرده است.
ورونکوف اضافه کرد: در حال حاضر داعش به عنوان یک شبکه جهانی با سلسله مراتب توزیع شده و کنترل عملیاتی کمتر بر اعضای آن، سازماندهی می شود.
داعش گروه تروریستی با آموزه های وهابی و ادامه دهنده القاعده عراق است که از سال ۲۰۱۴ بخش هایی از عراق و سوریه را به تصرف خود در آوردند و نام خلافت اسلامی عراق و شام را برخود نهادند.
این گروه تروریستی که خشن ترین جنایت ها را مرتکب شدند، با ایستادگی و مقاومت مردم و دولت عراق و سوریه بخش های فیزیکی خلافت ادعایی خود را از دست داد و در آبان ماه امسال، رسما شکست این گروه اعلام شد.
بازگشت اعضای متصل شده به این گروه تروریستی از کشورهای اروپایی و آمریکا به موطن خود، موج جدید نگرانی را در این کشورها ایجاد کرده است.
اروپام*۱۴۲۹
ناشر:محسن طاهرزاده

همچنین بخوانید...

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.