مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

در گفت و گو با ایرنا عالم اهل سنت لبنان: ایران پس از انقلاب با همه مذاهب اسلامی تعامل خوبی داشته است

بیروت-ایرنا- شیخ «احمد الزین» رئیس هیات امنای تجمع علمای مسلمین و از علمای اهل سنت لبنان در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد که برخلاف تبلیغات دشمنان، ایران پس از انقلاب اسلامی رابطه و تعامل خوبی با همه مذاهب اسلامی داشته است.

به گزارش ایرنا، این گفت و گو در حاشیه مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفت که پنجشنبه شب به همت سفارت ایران در بیروت و با حضور مقام ها و شخصیت های سیاسی و فرهنگی و دینی لبنان و سفیران و دیپلمات های مقیم این کشور برگزار شد.
در ادامه متن کامل این گفت و گو می آید:

*ایرنا: انقلاب اسلامی ایران از نظر شما چه ویژگی هایی داشت و بارزترین آن چه بود؟
**الزین: این انقلاب بزرگ در دل خود ارزش های انسانی و تمدنی بسیاری دارد که همه آنها حقیقی هستند. در زمانی که صهیونیسم جهانی بر فرهنگ، رسانه ها و تصمیمات سیاسی جهانی مسلط بود، انقلاب اسلامی ایران آمد تا در نقطه مقابل آن جریان، کرامت انسان و آزادی حقیقی را به مردم یادآوری کند. انقلاب اسلامی ایران آمد تا در برابر توطئه هایی که همچون یک موج ویرانگر، کشورها و ملت ها را درنوردیده بود، بایستد.
من فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را به ملت بزرگ ایران و همه انسان های آزاده تبریک می گویم و از خداوند طلب می کنم تا اسلام و انسانیت را در راه پر برکت حقیقت پیروز گرداند.

*ایرنا: به نظر شما دلیل چهل سال دشمنی با انقلاب اسلامی ایران چیست؟
**الزین: تا زمانی که روی این کره خاکی انسان زندگی می کند، باید برای احیای ارزش های اسلامی و نجات آن از انحراف و استبداد و ظلم مبارزه کرد. سرچشمه این انحراف سالهاست که آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند. دشمنی با انقلاب عظیم اسلامی چیز جدیدی نبوده و نیست، چرا که صهیونییم جهانی قرن هاست که برای تسلط بر جهان و ضربه زدن به تمدن ها و انسانیت مشغول توطئه است. از این رو از اولین روزها با انقلاب ایران دشمنی کردند.

*ایرنا: برخی کشورها ایران را متهم به دفاع از شیعه یا گسترش مذهب تشیع می کنند، آیا این درست است؟
**الزین: شیعه و سنی از یک اصل واحد هستند، هر چند که در مذاهب متعدد باشند. همه این مذاهب به عقیده توحیدی باز می گردند و یک کتاب واحد دارند و از هدایت های رسول الله برخوردارند. اگر مذاهب اسلامی به شیعه یا سنی و مالکی، حنبلی، شافعی و جعفری تقسیم شوند همه در دایره اسلام یکی هستند و ایران نشان داده با همه مذاهب به خوبی تعامل دارد.

*ایرنا: شما بارها با آیت الله العظمی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار داشته اید، آیا با امام خمینی(ره) نیز دیدار کردید؟
**الزین: آری، ما در همان هفته اول پیروزی انقلاب اسلامی در قالب یک هیأت از علما که در رأس آن شیخ محمدمهدی شمس الدین حضور داشت به ایران رفتیم، تا پیروزی انقلاب را به مردم و امام خمینی(ره) تبریک بگوییم. در این سفر با امام دیدار داشتیم. آن مرد تاریخی و بزرگ که طرح وحدت امت اسلامی و مقاومت را در برابر طرح های اسرائیل و صهیونیسم جهانی مطرح کرد.
خاورم**۲۰۵۴
انتشاردهنده: محمد خواجوئی

همچنین بخوانید...

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.