مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

با رد ادعای رئیس جمهوری فرانسه فیصل المقداد: هدف آمریکا تداوم جنگ درسوریه باحمایت از داعش است/ پاسخ هر متجاوزی را می دهیم

دمشق- ایرنا- « فیصل المقداد» معاون وزیر امور خارجه سوریه با بیان اینکه « آمریکا در صدد تداوم بحران و جنگ در سوریه با حمایت از داعش است»، تاکید کرد که دمشق پاسخ هر متجاوزی را می دهد.

به گزارش ایرنا، المقداد روز چهارشنبه در نشستی مطبوعاتی اعلام کرد که آمریکا هزار تروریست داعشی را از طریق هوایی از مناطق دیرالزور و الرقه سوریه خارج کرده است.
وی خاطرنشان کرد: نقش آمریکا با همکاری برخی از کشورهای عربی در سوریه، حمایت از گروه تروریستی تکفیری داعش و جلوگیری از پیشروی و نتیجه دادن مبارزات ارتش سوریه در نبرد با تروریست ها است.
معاون وزیر خارجه سوریه تصریح کرد: هم اینک حملاتی برای خدشه وارد کردن به حکومت سوریه و مقابله با دستاوردهای ارتش سوریه و همپیمانانش در حال انجام است.

** ادعای استفاده از سلاح شیمیائی، اقدامی خصمانه
المقداد اظهار داشت که تهدیدهای برخی کشورهای غربی و ادعاهای آنها در باره استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی فقط برای توجیه اقدامات خصمانه خودشان است.
وی از سازمان ملل و جامعه بین الملل خواست تا درباره تحرکات آمریکا تحقیق کنند و تاکید کرد که اقدامات این کشور ثبات سوریه را تهدید کرده و به حاکمیت این کشور خدشه وارد می کند.
معاون وزیر امور خارجه سوریه با بیان اینکه سوریه هیچ سلاح شیمیایی در اختیار ندارد خواستار پایان دادن به اظهارات خصمانه از سوی برخی طرف های خارجی شد.
المقداد ( به نقل از خبرگزاری فرانسه)گفت: دمشق استفاده از سلاح شیمیایی را تحت هر شرایط و در هر زمان و مکانی امری غیر اخلاقی و غیرقابل قبول می داند.
این اظهارات المقداد درحالی صورت گرفت که «امانوئل مکرون » رئیس جمهوری فرانسه روزگذشته مدعی شد: اگر شواهد غیرقابل انکاری پیدا شود که دولت بشار اسد از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان استفاده کرده است، فرانسه در سوریه مداخله نظامی می کند.
به گزارش ایرنا معاون وزیر خارجه سوریه در ادامه این مصاحبه گفت: آمریکا خواستار طولانی شدن جنگ و بحران در سوریه است که این امر عواقب خطرناک و جبران ناپذیری دارد.
المقداد با اشاره به سقوط جنگنده رژیم صهیونیستی توسط پدافند ارتش سوریه، خاطرنشان کرد که پدافند هوایی سوریه آماده مقابله با هر متجاوزی است.
شنبه گذشته سوریه توانست یک فروند جنگنده اف-۱۶ رژیم صهیونیستی را که به آسمان این کشور تجاوز کرده بود هدف قرار دهد و سرنگون کند.
خاورم**۸۰۰۵ ** ۱۳۲۴

همچنین بخوانید...

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.