مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

تولیت آستان قدس رضوی؛ قدس و فلسطین مسئله اول جهان اسلام است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: جریان داعش و تکفیری برای این به‌وجود آمد که مسئله قدس چالش اول جهان اسلام نباشد، اما این ماجرا امت اسلامی را بیدار کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در نخستین کنگره عظیم شهدای مهاجر مدافع حرم و سومین یادواره شهیدان مدافع حرم «ابوحامد» و «فاتح» در تالار قدس حرم رضوی افزود:حزب الله، گروه مقاومت و یک جریان عظیم پرخروش و مردمی با انگیزه و اندیشه در جهان اسلام بسیج شدند و در واقع یک حزب‌الله تبدیل به گروه‌های مختلف مقاومت در جهان اسلام شد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه از بین رفتن اسرائیل شدنی است، خاطرنشان کرد: یک روز اعلام شد خرمشهر آزاد شد، یک روز آزادی حلب و روز دیگر موصل اعلام شد ان‌شاءالله روزی اعلام می‌شود که قدس شریف آزاد شد و این امر را با گروه‌های مصممی که حضور دارند، بسیار قریب می‌دانیم.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه مسئله وحدت در خون و همخونی برای دفاع از امت اسلامی در پی داشت، گفت: مسئله داعش، مسئله عراق و سوریه نیست بلکه مسئله ضدیت با امت اسلامی است، اما خون‌خواه، حضرت حق و همان خون‌خواه اباعبدالله (ع) است و خداوند از یک قطره آن خون‌ها نمی‌گذرد و فضای پاکی که در امت اسلامی وجود دارد به برکت خون شهیدانی است که از امت اسلامی و جهان جهل‌زدایی کردند.

 حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی   با تأکید بر اینکه امروز استیصال و یأس را در تمام حرکات دشمن می‌توانید ببینید، گفت: مردم لبنان و فسلطین هیچ امیدی به میز‌های مذاکره ندارند بلکه امید آنان به مجاهدان در میدان است و می‌گویند میدان تکلیف را مشخص می‌کند بنابراین همه گروه‌های فلسطینی روی این موضوع اتفاق نظر دارند که مقاومت و ایستادگی دشمن را وادار به عقب‌نشیننی می‌کند.

وی افزود: روحیه سلحشوری و مقاومت به برکت‌آفرینی مقتدایان و سرداران سرافزانی همچون سردار سلیمانی و دیگرانی است که نامشان زینت‌بخش این جلسه است و افتخاراتی بسیاری در ایستادگی و مقاومت به ثبت رساندند.

 
در این کنگره سردار حاج قاسم سلیمانی و کارگردان فیلم های دفاع مقدس ابراهیم حاتمی کیا حضور داشتند.

درادامه این  مراسم از “ابراهیم حاتمی‌کیا” کارگردان فیلم «به‌وقت شام» که به رشادت‌های مدافعان حرم پرداخته است، تقدیر شد.

همچنین دختر نوجوان شهید علیرضا توسلی (‌فرمانده تیپ فاطمیون) و همسر حجت‌الاسلام محسن‌علی مطهری از لشکر زینبیون پیامی درباره ادامه راه مدافعان حرم قرائت کردند.

 
 
انتهای پیام//ف.ج
 

برگزاری نخستین کنگره عظیم شهدای مهاجر مدافع حرم و سومین یادواره شهیدان مدافع حرم

همچنین بخوانید...

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.