مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

فعال سیاسی پاکستان: اعزام نیرو به عربستان مغایر با سیاست های کشور است

اسلام آباد – ایرنا – دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان (MWM)، اعزام نیروهای ارتش این کشور به عربستان را مغایر با سیاست ها و اوضاع داخلی این کشور خواند.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا، «آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان پیش از این اعلام کرده بود که حتی یک سرباز پاکستانی به مرز یمن وارد نمی شود و نگرانی پارلمان و مجلس سنا در این زمینه بی‌مورد است.
اما ارتش پاکستان اعلام کرد که این کشور گروهی از نیروهای خود را برای انجام ماموریت‌های مستشاری و آموزش نیرو، به عربستان سعودی اعزام کرده است.
‘ناصر عباس جعفری’ عصر سه شنبه در نشست خبری با رسانه ها در اسلام آباد در خصوص تصمیم ارتش این کشور برای اعزام نیرو به عربستان گفت: عربستان به جای بهانه تراشی در خصوص حفاظت از حرمین شریفی، به بحران جاری در یمن و بمباران علیه مردم مظلوم ای کشور پایان دهد.
وی اضافه کرد:عربستان نیازی به نیرو برای حفاظت از حرمین شریفین ندارد بلکه این کشور به دنبال کمک برای تشدید تجاوز به کشور یمن است.
دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان (MWM) در بخش دیگری از سخنانش با هشدار به دولت این کشور گفت:این دولت به جای دخالت در این بحران باید نقش میانجیگری ایفا کند و کمک کردن به خاموش کردن آتش جنگ در خانه دیگران، نشان از خردمندی است نه اینکه با رفتار غیرعاقلانه خانه خود را نیز در این آتش قربانی کنیم.
جعفری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه باید از گذشته درس بگیریم، افزود:دخالت در جنگ های نیابتی ضررهای بسیاری به پاکستان رسانده است.
این فعال سیاسی پاکستان تصریح کرد: این کشور در مسیر جنگ علیه تروریسم بیشترین زیان ها و خسارت ها را به خود دیده و متاسفانه به دلیل سیاست های خارجی بی نتیجه، امروز دنیا حاضر به پذیرفتن فداکاری ها و از جان گذشتگی های پاکستان در مبارزه با تروریسم نیست.
وی گفت: در عصر کنونی جدای از آمریکا، کشورهای اروپایی نیز پاکستان را به انجام اقدامات بیشتر توبیخ می کنند و جامعه جهانی به جای اینکه فداکاری های پاکستان در جنگ علیه تروریسم را به رسمیت بشناسد، اقدام به قراردادن نام کشورمان در فهرست کشورهای تحت نظارت گروه ویژه اقدام مالی می کند.
دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان (MWM) همچنین با انتقاد از تلاش های مشترک آمریکا و هند برای منفی جلوه دادن پاکستان مقابل جامعه جهانی، تصریح کرد: در صورت ارائه قطعنامه ضد پاکستانی از سوی آمریکا، عزت ملی پاکستان اقتضا می کند که راه خود را از آمریکا جدا کنیم.
‘مجلس وحدت مسلمین پاکستان’، یک حزب منظم، فعال و مدیریت شده در این کشور است که در انتخابات پیشین این کشور نیز حضور فعال داشت.
این حزب هم اکنون یک وزیر در کابینه دولت ایالتی بلوچستان دارد و در مجلس ایالتی ایالت گلگیت-بلتستان نیز نقش خود را ایفا می کند.
حزب مجلس وحدت مسلمین نماینده ۵۰ میلیون شیعه مسلمان پاکستان که از شهروندان غیور و وطن پرست این کشور هستند، است و اعلام کرده که برای حفظ حقوق مردم در صحنه باقی می ماند.
شبد*۲۷۴*۶۱۲۵**۹۱۲۲

همچنین بخوانید...

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.