مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: وحدت جامعه اسلامی در گرو نشر هویت رسول اکرم (ص) است

تهران – ایرنا – دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی روز پنجشنبه گفت: وحدت جامعه اسلامی در گرو نشر هویت رسول اکرم (ص) است و امیدواریم در این رسالت خطیر به این مهم عمل کنیم.

به گزارش ایرنا، آیت الله محسن اراکی روز پنجشنبه در نخستین همایش بزرگ سادات تشیع و تسنن در محل سالن اجلاس سران، حضرت زهرا (س) را الگوی برتر انسان ها عنوان کرد و افزود :انسان‌ها می‌توانند در طول همه زمان ها منشا تغییرات باشند زیرا جامعه اسلامی ما بزرگترین دانشمندان را دارد.
وی اظهار کرد:این همایش آغازی برای یک تحول بزرگ محسوب می‌شود و معتقدیم اولاد حضرت زهرا (س) که انتخاب نسبی به این وجود مقدس دارند بهترین زمینه برای نقل نشر هویت رسول اکرم (ص) به جهانیان است و وحدت جامعه اسلامی هم در گرو نشر این هویت است.
­
**ایران ۶میلیون سادات دارد
معاون اجتماعی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت:در این همایش یکهزار و ۵۰۰ سادات اهل تسنن و تشیع حضور دارند که این سادات در همه مذاهب قابل احترام و تکریم هستند.
محمد ناظمی اردکانی ادامه داد :در این همایش گفتمان علمی باحضور نمایندگان کشور‌های اسلامی در حال برگزاری است.
وی گفت: این اجلاس باتوجه به تفاهم نامه چندجانبه‌ای که بین ایران و چندین کشور به امضا رسیده است امسال در سطح ملی برگزار شد.
معاون اجتماعی مجمع تقریب مذاهب گفت: این همایش، مقدمه برگزاری­ «همایش جهانی سادات» است که قرار است در آینده با حضور سادات کشور‌های مختلف در ایران برگزار شود.
ناظمی اردکانی درباره جمعیت سادات در کل جهان و سایر کشور‌ها گفت: جمعیت سادات در جهان بیش از ۱۰۰ میلیون نفر است که از این تعداد ۶ میلیون در ایران زندگی می کنند. از این تعداد هم از استان‌های مازندران، یزد و قم هستند.
معاون اجتماعی مجمع تقریب مذاهب اسلامی اضافه کرد :مراکش ۷ میلیون سادات دارد و کشور‌های یمن، افغانستان و مالزی در مجموع ۲۸ میلیون ،هند و پاکستان ۱۰ میلیون و در بنگلادش ۲ میلیون سادات زندگی می‌کنند.
دبیر نخستین همایش بزرگ سادات گفت: این همایش با رهنمود‌های آیت الله اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران برگزار شده است
­معاون اجتماعی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: در این همایش ۶ نماینده از کشور‌های اتریش، ترکیه، افغانستان و میانمار که در دانشگاه جامعه المصطفی درحال تحصیل هستند سخنرانی می‌کنند و از ٢٢سادات برگزیده هم تجلیل می شود.
در این همایش درباره موضوعاتی چون ارتقای جایگاه سادات در جامعه، تکریم و تحکیم جریان معنوی سادات و اثرات اجتماعی گفت و گو و تبادل نظر می شود.
٩٢۵٠ **۱۵۶۹

همچنین بخوانید...

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.