مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

ایران علیه تروریسم/ کارشناس ایتالیایی: ایران در مبارزه با تروریسم قوی و با ثبات است

رم- ایرنا- کارشناس ایتالیایی از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نیروی با ثبات و قوی در مبارزه با تروریسم نام برد.

‘استفانو بونیلائوری’ کارشناس ایتالیایی و رئیس انجمن ‘روسیه – امیلیا رومانیا’ روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در رم با تاکید بر نقش مقاومت و نیروهای نظامی ایران در جلوگیری از گسترش تروریسم در جهان گفت: جمهوری اسلامی ایران، همواره به چشم آنهایی که با بی طرفی به واقعیت اوضاع سیاسی خاورمیانه می نگرند ، یک نیروی ثبات قوی در مبارزه با تروریسم است.
وی افزود: در سال های اخیر زمانی که گروه های افراطی با الهامات سلفی و وهابی نفوذ خود را گسترش داده و به سلطه گری در مناطقی پرداختند که از کنترل دولت های مشروع خارج شد، ایران خود را بسیج کرد و دراحترام به مشروعیت بین المللی، با این شبه نظامیان مبارزه و آنها را شکست داد.
وی گفت: ایران برای این کار روابط خود را با متحدان تاریخی اش از جمله حزب اله، سوریه، عراق و روسیه تقویت کرد و الگوی همکاری میان کشورهای ‘ائورآسیا’ را به اجرا گذاشت که به عقیده من برای آینده صلح، توسعه و رفاه اساسی است.
بونیلائوری افزود: برای من به عنوان یک ایتالیایی و یک شهروند اروپایی، مشاهده غرب که یدک کش منافع امریکا و اسرائیل است، به ادامه روابط مطلوب با کشورهای پادشاه نشین نفتی، مانند عربستان سعودی ، که نخستین حامیان و کمک کنندگان مالی افراط گرایان در سطح جهانی و در اروپا هستند، بسیار مایوس کننده است.
وی گفت: در حقیقت بسیاری از تروریست های داعش ، النصره و سایر گروه های تروریستی از حومه شهرهای اروپایی، لندن، پاریس وبروکسل ظاهر شدند ، جاییکه به پیام های تحریف شده واعظان افراط گرا گوش می کردند.
این کارشناس ایتالیایی سپس با تاکید بر لزوم منع تسلیحات هسته ای در جهان افزود: متاسفانه قدرت های استعماری و تهاجمی مانند امریکا هرگز چنین ممنوعیت و چشم اندازی را نمی پذیرند چرا که نفوذ امپریالیستی آنها را محدود می کند. به این ترتیب می توان آن دسته از کشورها مانند کره شمالی را که برای دفاع از خود، بازدارنده اتمی را انتخاب می کنند درک کرد.
وی گفت : درحالی که جمهوری اسلامی ایران با اتخاذ یک تصمیم اخلاقی، سلاح های هسته ای را غیر انسانی محسوب کرده و هرگز از پیمان عدم اشاعه عقب نشینی نکرد و بلکه آنرا تمدید کرده است. ایران همچنین برجام را با گروه کشورهای پنج بعلاوه یک امضا کرد، با اینکه برخی ها بویژه آمریکایی ها می خواهند از آن برای مداخله در تصمیمات و در جهت تضعیف توان دفاعی ایران، با پافشاری بر مشمول کردن برنامه موشکی ، استفاده کنند.
وی در پایان گفت: با توجه به شکست این تلاش ها، اکنون امریکایی ها ظاهرا قصد تخریب برجام و یا خروج یکجانبه از آن را دارند . فکر می کنم که ایران باید سکان را محکم نگه دارد و به جهان و به ویژه کشورهای ائورآسیا نشان دهد که واشنگتن مسئول شکست احتمالی برجام است .
اروپام**۴۶۱

همچنین بخوانید...

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.