مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

روحانی سوری: ایران به منطقه نگاه انسانی و دینی دارد

دمشق- ایرنا- ‘شیخ محمد العمری’ روحانی برجسته اهل سنت سوریه گفت که ایران کشوری دوست و مورد اعتماد است و در بحران سوریه و تمامی تحولات منطقه نگاه انسانی، شرعی و دینی دارد.

دبیر انجمن حمایت از مردم فلسطین در سوریه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که ایران اسلامی با تفکری اسلامی محور مقاومتی را تشکیل داد تا از کشورهای منطقه حمایت می کند.
وی تصریح کرد: جبهه مقاومت از تفکر قومیت و نژاد عبور کرده و فراتر از مرز جغرافیا و عقیده رسیده است.
این روحانی سوری با اشاره به بحران جنگ در منطقه، گفت: تروریست هایی که تفکر انحرافی دارند با حمایت جبهه استکبار و برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس علیه مردم بی دفاع ظلم می کنند اما محور مقاومت به خوبی در برابر آنان ایستادگی کرده است.
شیخ العمری تصریح کرد: جبهه مقاومت اهداف بلندی دارد که با تروریست در هر کجای دنیا مقابله می کند.
وی اظهار داشت: تجربه های مشاوران ایرانی به فرماندهان سوری و عراقی در بحران خاورمیانه، تمامی مبادلات دشمنان را در این کشورها بر هم زد و تا حدود زیادی ثبات و امنیت را به منطقه بازگردانده است.
دبیر انجمن حمایت از مردم فلسطین در سوریه گفت که وظیفه جمهوری اسلامی تنها مبارزه با تروریسم نیست بلکه وظیفه انسانی در قبال مظلومان جهان دارد و در راه خود نیز صادق است.
روحانی سوری با بیان اینکه تروریسم هیچ دین، رنگ و مذهبی ندارد، افزود: تروریست ها و گروه های تکفیری ساخته غربی ها به ویژه آمریکایی ها هستند و هدف اصلی آنها حمایت از رژیم غاصب صهیونیستی در منطقه است.
این روحانی اهل سنت سوریه با اشاره به اینکه آمریکا اساس تمامی گرفتاری هاست، گفت: مشکلات مسلمانان از حضور آمریکا و متحدانش در منطقه نشات می گیرد زیرا آنها به دنبال تفرقه بین مسلمانان هستند.
خاورم**۸۰۰۵**۱۵۷۷

همچنین بخوانید...

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.