مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

روحانی هندی:ایران، مانع گسترش تروریسم در منطقه شد

دهلی نو – ایرنا – «سید کوثر مجتبی نقوی» روحانی مسلمان هندی معتقد است سیاست های ایران در مواجهه با سیاست های مخرب برخی کشورهای متحد رژیم صهیونیستی مانند عربستان مانع گسترش تروریسم در منطقه شده است.

مولانا نقوی مدرس حوزه های علمیه شیعیان در ایالت اوتارپرادش هند امروز (دوشنبه) در مصاحبه اختصاصی با ایرنا افزود: با در نظر گرفتن تصویر کلی منطقه خاورمیانه که صحنه حضور تعدادی از کشورها تحت عنوان مقابله با جریان تروریسم است می توان به جرات گفت ایران تنها کشوری است که واقعا در عمل با گروههای تروریستی مبارزه و راه آنها را سد کرده است.
وی گفت که ایران در طول سالیان گذشته همواره ثابت کرده است که اساسا با تروریسم در هر شکل آن بسیار مخالف است و تلاش کرده است تا از مردم عراق و سوریه در مقابل گروه های تروریستی و صهیونیستی دفاع کند.
مولانا نقوی ادامه داد: ایران به دنبال دفاع از اسلام و مسلمانان در تمام جهان و خواهان نابود کردن تروریسم است.
روحانی شیعه هندی با تاکید بر این که ایران معتقد است همه مسلمانان باید با سلامت و امنیت زندگی کنند، افزود: ایران خواهان گسترش اسلام ناب محمدی است بنابراین با تروریسم و حامیان آن مانند عربستان سعودی که به دنبال تخریب اسلام هستند مبارزه می کند.
مدرس حوزه های علمیه هند درباره نقش ایران در جلوگیری از گسترش تروریسم در اروپا گفت: ایران سعی می کند از گسترش تروریسم نه تنها در کشورهای اروپایی بلکه در همه کشورهای جهان پیش گیری کند. ایران به دنبال گسترش پیام صلح و دوستی اسلام در سایر کشورهاست. زمانی که مردم به پیام دوستی و صلح اسلام آشنا شوند، تروریسم نابود خواهد شد.
نقوی درباره فداکاری شهدای ایرانی در راه مبارزه با تروریسم تاکید کرد: فداکاری شهدای ایرانی سبب شده است تا اسلام زنده بماند. مردم ایران با فداکاری های خود با تروریسم مبارزه کرده اند.
وی در مورد نقش عربستان سعودی و امارات در گسترش تروریسم اظهار کرد: عربستان سعودی و امارات اگر چه نام دولت های اسلامی را به همراه دارند اما به دنبال دفاع از دین اسلام نیستند و از دستورهای آمریکا پیروی می کنند. این کشورها اسلام آمریکایی را گسترش می دهند و سیاست های آنها به اسلام محمدی تعلق ندارد.
عالم دینی هندی تاکید کرد: عربستان و امارات با دستور آمریکا از تروریسم حمایت می کنند، زیرا به دنبال تخریب نام اسلام هستند.
نقوی در مورد تفاوت نقش ایران و آمریکا در مبارزه با تروریسم گفت: ایران تنها کشور در جهان است که با تروریسم مبارزه می کند اما آمریکا از گروه های تروریستی حمایت کرده و به دنبال نابودی دین اسلام است.
آساق**۲۶۷**۱۴۲۴**۱۴۷۹

همچنین بخوانید...

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.