مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

شهدای مدافع حرم و حفظ امنیت مرزها- رضا رضایی مجد*

تهران – ایرنا – فداکاری و ایثار رزمندگان و شهدای مدافع حرم در سوریه و عراق باعث تامین امنیت در مرزهای کشورمان شده و به جرات می توان گفت که حضور مدافعان حرم و مستشاران نظامی ما در سوریه در حفظ امنیت، یک ضرورت بود.

سال ۲۰۱۱ میلادی آغاز جنگ تکفیری های داعش علیه مردم و دولت سوریه بود، حضور داعش و نیروهای تکفیری در استان دیاله عراق، خطر آنها را به پشت مرزهای کشور رسانده بود. استان موصل به تصرف داعش درآمد و کردستان عراق در تهدید داعش قرار گرفت.
آن روزها تکفیری های داعش با حمایت خط آمریکایی- اسرائیلی و به مدد دلارهای سعودی مترصد آن بودند که به مرزهای ایران نیز تعدی کنند اما شیرمردان ایران و مدافعان حرم ما اجازه نزدیک شدن به مرزهای کشور را به این جنایتکاران ندادند.
مدافعان حرم داوطلبانه پای در میدان نهادند و از حریم مرزهای ایران دفاع کردند، آنان از آسایش و جان خود گذشتند و چنانچه غیر از این می‌شد امروز امنیت ما به این شکل وجود نداشت، بنابراین حضور مدافعان حرم ما در سوریه برای حفظ امنیت، یک ضرورت بود.
مدافعان حرم در جبهه مقاومت حاضر شده‌اند و در جنگ با تکفیری ها از جان مایه گذاشتند، شهید محسن حججی یکی از آنان بود حضور این جوانان در عرصه جنگ با داعش و تکفیری های جنایتکار بیانگر تأثیرگذاری مدافعان حرم است.
همین امروز هم اگر رژیم صهیونیستی به دنبال پیاده کردن اهداف شوم خود و پیاده کردن ایده نیل تا فرات است، مدافعان حرم به دور از انگیزه های دنیوی از رفاه و آسایش خود می گذرند و در جبهه مقاومت همچنان حاضر هستند، امنیت و آسایش مردم ایران، مدیون رشادت ها و پایمردی های مدافعان حرم و شهدای مدافع حرم است.
اجتمام* ۱۰۹۵*۳۰۶۳

همچنین بخوانید...

مهر گزارش می دهد؛ وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست/ زاهدان در امنیت کامل است

آیت الله نوری همدانی: علت جنگ وهابیون با مردم یمن دشمنی با شیعیان است

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی: اهل سنت تفاوتی با شیعیان ندارند/ حضور اهل سنت در جشن های انقلاب

مرجع عالیقدر جهان تشیع: همکاری ادیان توحیدی راهکار مقابله با دشمنان است

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.