مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

شخصیت پاکستانی:نظام ایران نماد وحدت مسلمین است

راولپندی – ایرنا – علامه ‘قلب عباس’ از شخصیت های مذهبی شهر راولپندی پاکستان از جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب به عنوان نماد وحدت مسلمین یاد کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، عباس امروز در مراسم اعیاد سعید شعبانیه که با حضور شخصیت های دینی و مذهبی اسلام آباد و راولپندی در خانه فرهنگ ایران برگزار شد، افزود:پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت علیهم السلام برای احیای دین اسلام و جلوگیری از نابودی اسلام فداکاری بسیار کرده و نقش موثری در گسترش دین محمدی ایفا کردند.
وی با تبیین مشکلات جهان اسلام و تهاجم فرهنگی غرب علیه دیگر کشورها، افزود:برای مقابله با توطئه های غرب و دشمنان اسلام وحدت مذاهب اسلامی ضروری بوده و لازم است که سیره ائمه اطهار را مطالعه و به آن عمل کنیم.
این شخصیت مذهبی پاکستان همچنین گفت:رسانه های غربی با دروغ پردازی در صدد ارائه چهره دیگری از جهان اسلام بوده و لازم است که در این مسیر، رسانه های جهان اسلام برای مقابله با این توطئه بیش از گذشته متحد شوند.
عضو شورای نظریات اسلامی و دبیر نهضت جعفری پاکستان نیز در این مراسم گفت:بر اساس کتاب های اهل تسنن، امام حسین (ع) مرکز هدایت و وحدت مسلمانان است.
علامه عارف حسین واحدی ادامه داد:در جامعه اختلاف بین شیعه و سنی وجود ندارد ولی دشمنان اسلام برای رسیدن به اهداف خود، به توطئه افکنی و گسترش اختلافات در میان مسلمانان و مذاهب اسلامی اقدام می کنند.
به گزارش ایرنا، در این مراسم همچنین شخصیت هایی همچون علامه حسنین گردیزی مسئول حوزه علمیه امام رضا(ع)، علامه حیدر علوی از علمای برجسته اهل سنت و سخنگوی جمعیت علمای پاکستان حضور داشتند.
شبد**آساق**۶۱۲۵**۱۰۱۰

همچنین بخوانید...

مهر گزارش می دهد؛ وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست/ زاهدان در امنیت کامل است

آیت الله نوری همدانی: علت جنگ وهابیون با مردم یمن دشمنی با شیعیان است

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی: اهل سنت تفاوتی با شیعیان ندارند/ حضور اهل سنت در جشن های انقلاب

مرجع عالیقدر جهان تشیع: همکاری ادیان توحیدی راهکار مقابله با دشمنان است

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.