مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

مقر متجاوزان سعودی در ساحل غربی یمن هدف قرار گرفت

تهران – ایرنا – ‘یگان پهپاد’ ارتش و کمیته های مردمی یمن از حمله به مقر فرماندهی ائتلاف عربی به سرکردگی سعودیها در ساحل غربی این کشور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری ‘المسیره’، یک منبع نظامی گفت: یگان پهپاد ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز (سه شنبه) مرکز فرماندهی ائتلاف عربی به سرکردگی سعودیها در اردوگاه ‘عمبره’ در ساحل غربی یمن را هدف قرار داد.
این منبع افزود: در این حمله هوایی که با دقت انجام شد، انفجار شدیدی در مرکز مقر ائتلاف عربی متجاوز در اردوگاه عمبره رخ داد .
یگان های پهپاد و موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن یکشنبه شب گذشته نیز با انجام عملیات مشترکی مرکز تجمع متجاوزان و مزدوران سعودی در ساحل غربی یمن را هدف قرار داده بودند.
یگان پهپاد یمن پیش از این نیز پایگاه هوایی ‘ملک خالد’ در ‘عسیر’ را هدف حمله قرار داده بود.
یک منبع نظامی گفت: پهپادی که حمله به مواضع متجاوزان و مزدوران سعودی در ساحل غربی یمن را بر عهده داشت، از نوع ‘قاصف ۱’ بوده است.
یگان پهپادی یمن در روز ۲۲ ژوئیه ( ۳۱ تیر ماه) نیز پایگاه نیروهای متجاوز و مزدوران سعودی را در منطقه ‘عنبره’ در ساحل غربی و مرکز فرماندهی متجاوزان اماراتی را هدف قرار داده بود.

** رابطه امارات و القاعده
سخنگوی ‘جنبش انصارالله’ اعلام کرد که رابطه امارات و شبکه تروریستی ‘القاعده’ با تجاوز به یمن تقویت شده است.
‘محمد عبدالسلام’ در توییتر نوشت که با تجاوز به یمن و نیاز ائتلاف عربی به سرکردگی سعودیها به مزدور، رابطه امارات و القاعده تقویت شد و در واقع میان آنها ازدواج مصلحتی با حمایت واشنگتن صورت گرفت.
خبرگزاری ‘آسوشیتدپرس’ دیروز اعلام کرد که ائتلاف عربی متجاوز به یمن قراردادهای محرمانه ای با شبکه تروریستی تکفیری القاعده برای پیوستن به این ائتلاف و مشارکت در تجاوز به یمن منعقد کرده و برای کمک به آنها جهت خروج از مناطق خود پول هایی در اختیار آنها قرار داده و با کمک های آمریکا آنها را روانه جبهه های جنگ در یمن کرده است.
ائتلاف خودخوانده عربی به سرکردگی عربستان و امارات از چهارشنبه (۲۳خرداد) به رغم هشدارهای بین المللی درباره وخامت اوضاع انسانی، حملات گسترده ای را برای اشغال بندر ‘الحدیده’ در غرب یمن آغاز کردند که تاکنون با مقاومت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی این کشور روبه رو شده است.
عربستان از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
تجاوز عربستان به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از ۱۴ هزار و ۷۰۰ یمنی بی گناه و ویرانی این کشور شده است.
خاورم** ۱۴۵۳**۱۶۵۱

همچنین بخوانید...

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.