مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

امروز مهم ترین اصل در جهان اسلام حفظ وحدت و یکپارچگی است

مشهد- دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت:امروز مهم ترین اصل در جهان اسلام حفظ وحدت و انسجام در بین ملت های مسلمان است.

به گزارش خبرنگارمهر، حجت الاسلام محمدحسن اختری ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح دفتر سید ابراهیم زکزاکی در مشهد اظهار کرد: یکی از مهم ترین وظایف که  این دفتر باید توجه داشته باشد مسئله وحدت و یکپارچگی نظام اسلامی است همان مسئله ای که امام خمینی(ره) و نظام در مسیر انقلاب دنبال می کردند.

وی افزود:در قرآن کریم نیز امر به وحدت و امر به عدم خصومت و حتی بالاتر فرمان به اخوت شده است و در همین راستا امام خمینی(ره) در راستای تحقق انسجام جامعه اسلامی شخصیت های بزرگ جهان اسلام را فراخوانده و بر وحدت تاکید کردند.

دبیر کل مجمع ادامه داد:امروز نیز رهبر معظم انقلاب بر وحدت و یکپارچگی امت اسلام تاکید دارند و حرکت انقلاب بر مبنای وحدت است و در مقطع خاصی که در آن قرار داریم  دشمنان قسم خورده اسلام مشغول به جنایات علیه مسلمین در بحرین و عراق هستند.

اختری بیان کرد:افتتاح دفتر برای یک ایثارگر که در راه قرآن فرزندان خودش را فدا کرده و عمر خود را در خدمت به محرومین و ستمدیده به مکتب اهل بیت(ع) گذرانده  است امر بسیار پسندیده و مبارکی است.

وی تاکید کرد:خدمات سید زکزاکی بسیار وسیع است که مهمترین آنها تربیت میلیون ها محب اهل بیت(ع) و مسلمان در آفریقاست.شیخ زکزاکی شخصیتی خدمتگذار در جهان اسلام و تشیع بوده است و افتخاری است که دفتر ایشان در مشهد و در جوار حضرت رضا(ع) تاسیس می شود.

وی بیان کرد:این دفتر باید ضمن پیام رسانی صحیح و اصولی بیان حقایق نهضت شیخ زکزاکی به ایجاد محبت و انسجام و یکپارچگی در همه جای جهان بپردازد.

همچنین بخوانید...

مهر گزارش می دهد؛ وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست/ زاهدان در امنیت کامل است

آیت الله نوری همدانی: علت جنگ وهابیون با مردم یمن دشمنی با شیعیان است

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی: اهل سنت تفاوتی با شیعیان ندارند/ حضور اهل سنت در جشن های انقلاب

مرجع عالیقدر جهان تشیع: همکاری ادیان توحیدی راهکار مقابله با دشمنان است

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.