مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

رئیس اداره مسلمانان قفقاز: دینداران مراقب اختلاف افکنی دشمنان میان شیعه و سنی باشند

باکو – ایرنا – رئیس اداره مسلمانان قفقاز، در مورد قصد عده ای برای ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی هشدار داد و گفت : مردم دیندار جمهوری آذربایجان مراقب سوء استفاده دشمنان باشند.

به گزارش پایگاه خبری رپورت ، شیخ الاسلام الله شکور پاشازاده، روز چهارشنبه در نشست شورای روحانیون اداره مسلمانان قفقاز در باکو ، با اشاره به نزدیکی ماه محرم ، اظهار داشت : عده ای به بهانه موضوع سنی و شیعه درصدد ایجاد اختلاف نظر و خرابکاری در این ماه هستند .
وی افزود: هدف اصلی عاملان این خرابکاری که از خارج تامین مالی و هدایت می شوند استفاده از دین برای اهداف خود است.
رئیس اداره مسلمانان قفقاز، با تاکید بر وحدت و هماهنگی میان مردم دیندار و دولت جمهوری آذربایجان، گفت: مردم جمهوری آذربایجان با مردود دانستن هر گونه تبعیض میان سنی و شیعه واقعیت را بخوبی درک می کنند.
پاشازاده افزود: مسئله اصلی عبادت خداوند متعال و خدمت به مردم است .
شورای روحانیون اداره مسلمانان قفقاز ، درنشست امروز برنامه های ماه محرم و عزاداری حسینی در جمهوری آذربایجان را بررسی و ۱۱ سپتامبر ( ۲۰ شهریور ماه ) اول محرم و ۲۰ سپتامبر ( ۲۹ شهریور ماه ) را روز عاشورا در این کشور اعلام کرد.
شورای روحانیون اداره مسلمانان قفقاز، در پایان این نشست با صدور قطعنامه ای ، شهادت امام حسین ( ع ) و یاران وفادار ایشان را الگوی بارز احیای ارزش های معنوی و بشری عنوان و بر ضرورت برگزاری مراسم عزاداری حسینی تاکید کرد.
در قطعنامه این نشست آمده است : بر اساس قوانین موجود مراسم عزاداری باید در مساجد و سایر اماکن دینی برگزار و این مراسم ها از سوی روحانیون رسمی منصوب شده از سوی اداره مسلمانان قفقاز اجرا شود .
اداره مسلمانان قفقاز برگزاری راهپیمایی در خارج از محوطه اماکن دینی ، زنجیرزنی و حضور کودکان در مراسم های عزاداری را غیر قابل قبول دانست .
در بخشی از این قطعنامه تلاش برخی از محافل برای طرح شعار علیه نظام دولتی و دعوت شهروندان به نافرمانی و تحریک به اختلافات مذهبی محکوم و ابراز امیدواری شده مردم به سوء استفاده از عزاداری حسینی برای خرابکاری های سیاسی اجازه ندهند .
در این قطعنامه، همچنین دینداران و روحانیون به تلاش برای حفظ ثبات در کشور و به هشیاری جهت جلوگیری از هر گونه اقدام خرابکاری و ایجاد برخی اختلاف ، دعوت شدند .
خاورم ** ۳۳۷** ۱۵۷۹

همچنین بخوانید...

مهر گزارش می دهد؛ وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست/ زاهدان در امنیت کامل است

آیت الله نوری همدانی: علت جنگ وهابیون با مردم یمن دشمنی با شیعیان است

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی: اهل سنت تفاوتی با شیعیان ندارند/ حضور اهل سنت در جشن های انقلاب

مرجع عالیقدر جهان تشیع: همکاری ادیان توحیدی راهکار مقابله با دشمنان است

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.