مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

آیت الله علما: نفس واحده بهترین تعبیر در اتحاد شیعه و سنی است

کرمانشاه_نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: شیعه و سنی یک نفس واحده هستند و این زیباترین تعبیر در اتحاد و یکپارچگی است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما ظهر امروز شنبه در همایش وحدت و بصیرت که بمناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت در شهرستان سنقر کلیایی برگزار شد ، اظهار داشت: شیعه و سنی همه مسلمان و زیر سایه قرآن و رسول الله (ص) هستیم و همه باید برای اعتلای اسلام و عظمت امت اسلامی بکوشیم.

وی افزود: امام خمینی (ره) از همان ابتدای آغاز انقلاب بر مسئله وحدت و یکپارچگی کشور و امت اسلامی تاکید داشتند و از هرگونه اختلاف میان مسلمانان بیزاری می جستند و امروز نیز مقام معظم رهبری هرگونه اختلاف افکنی را حرام می دانند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: اتحاد مسلمانان و مقاومت در مقابل استکبار جهانی روز به روز خود را بیشتر نمایان می کند و قدرتمندتر می شود و می توان به جنگ ۴۰ ساعته چند روز گذشته نوار غزه با اسراییل را نام برد که اسراییلی را که چند دهه قبل ۶ روزه چند کشور بزرگ اسلامی را به زانو در آورده بود وادار به تسلیم کند.

ماموستا ملا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، هم در این آیین اظهار داشت: امروز وحدت و یکپارچگی در مقابل دسیسه‌های دشمنان بسیار واجب است چرا که دشمن همه جانبه به مقابله با اسلام آمده است.

وی افزود: یکی از بزرگترین جبهه‌های بزرگ دشمن علیه ما بحث تبلیغاتی و رسانه‌های دشمنان است که نیازمند هوشیاری مردم و روحانیون است که بتوانیم به درستی با آنها مقابله کنیم.

ماموستا ملا احمد شیخی امام جمعه ثلاث باباجانی هم اظهار داشت:ما مسلمانان هیچ اختلاف و جنگی با یکدیگر نداریم هرچه که می بینیم دسیه ها و نیرنگ های آمریکا و صهیونیست جهانی است .

وی افزود: داعش، النصره و همه گروهای ترویستی منطقه گرچه لباس اسلام بر تن دارند اما ما به‌خوبی می دانیم که آنها سرباز آمریکا هستند و مسلمان نیستند.

امام جمعه ثلاث باباجانی گفت: ما مسلمانان برخلاف مسیحیان که در شاخه‌های مذهبی خود در اصول با یکدیگر اختلافات گسترده ای دارند و آن را پنهان می کنند در اصول خود هیچ اختلافی با هم نداریم و آنچه بحث است بر سر فروعات و احکام است.

وی افزود: ما باید هوشیار باشیم که از این فاصله های کوتاه بین ما دشمنان از کاه کوه نسازند و ما را گمراه نکنند و یادمان باشد که دشمن اصلی همه مسلمانان جهان آمریکا و صهیونیست است.

همچنین بخوانید...

مهر گزارش می دهد؛ وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست/ زاهدان در امنیت کامل است

آیت الله نوری همدانی: علت جنگ وهابیون با مردم یمن دشمنی با شیعیان است

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی: اهل سنت تفاوتی با شیعیان ندارند/ حضور اهل سنت در جشن های انقلاب

مرجع عالیقدر جهان تشیع: همکاری ادیان توحیدی راهکار مقابله با دشمنان است

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.