مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

کارشناس مسائل روسیه: وهابیت؛ در صدد شست‌وشوی مغزی مسلمانان است

احمد حاج علی گفت: امروز وهابیت تلاش می کند با نفوذ به جوامع اسلامی، مسلمانان را شستشوی مغزی داده و افکار اسلامی آنان را تغییر دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد حاج علی،کارشناس مسائل روسیه و مدیر دفتر شبکه المنار در روسیه، در حاشیه برگزاری سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، در خصوص تأثیرات مثبت کنفرانس وحدت اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک جهان اسلام شاهد هجمه تروریستی و تکفیری همه جانبه ای است و لازم است که به هر وسیله ممکن با این هجمه مبارزه کرد. 

وی ادامه داد: اقدامات علما و گردهمایی آنان به این شکل وسیع در کنفرانس وحدت اسلامی، نشانه وجدان آگاه مراجع دینی، با هرگونه مذهب و گرایشی است تا در مسیر وحدت صفوف مسلمانان گام بردارند. مساله اساسی امت اسلامی نیز مسأله آزادی فلسطین و قدس شریف است که به عنوان محور اصلی این کنفرانس انتخاب شده است.

مدیر دفتر شبکه المنار در روسیه درباره حملات تکفیری علیه مسلمانان اظهار داشت: امروزه بسیاری از ملت ها و جوامع اسلامی در معرض هجمه های وهابیت تکفیری است؛ آنها با نفوذ به داخل این جوامع اسلامی تلاش می کنند به نوعی ملت های مسلمان را شستشوی مغزی داده و اندیشه صحیح اسلامی آنها را تغییر دهند.

وی در بخش دیگری از این گفتگو، با اشاره به مقاومت کشورهای مختلف در برابر تروریسم تکفیری خاطرنشان کرد: جنگ علیه تروریسم که ازسوی محور مقاومت در سوریه و عراق انجام شده است و روسیه نیز به آنان پیوسته است، تأثیر بزرگی بر آگاهی ملت های مسلمان در آینده خواهد داشت. ورود روسیه به این جنگ و همراهی با محور مقاومت نیز آگاهی صحیح اسلامی را به جامعه اسلامی روسیه باز گردانده است. 

این کارشناس روس، به همکاری جمهوری اسلامی ایران و روسیه برای مقابله با جریان های تکفیری اشاره کرد و گفت: همکاری ایران و روسیه در مسیر مبارزه با جریان های تکفیری با همراهی کشورهای تأییدکننده محور مقاومت و همچنین همراهی جنبش هایی که از توطئه های آمریکا و صهیونیسم و سرمایه گذاری کشورهای حاشیه خلیج فارس برای تروریسم جلوگیری می کنند، در این مرحله مهم از تاریخ اسلام یک تحول بزرگ در منطقه به وجود آورده است.

وی ادامه داد: همچنین اعلام انقلاب اسلامی از سوی امام خمینی(ره) در ایران و پایین کشیدن پرچم رژیم صهیونیستی از بالای سفارت این رژیم در تهران و جایگزینی آن با پرچم فلسطین، نیز یک نقطه مهم دیگر در تاریخ امت اسلامی و حیات بشریت محسوب می شود. 

مدیر دفتر شبکه المنار در روسیه، در پایان این گفتگو تأکید کرد: برگزاری کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، به طور کلی نتایج و تبعات مثبتی بر تاریخ جوامع اسلامی و مسیر پیشرفت و توسعه امت اسلامی خواهد داشت. 

همچنین بخوانید...

مهر گزارش می دهد؛ وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست/ زاهدان در امنیت کامل است

آیت الله نوری همدانی: علت جنگ وهابیون با مردم یمن دشمنی با شیعیان است

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی: اهل سنت تفاوتی با شیعیان ندارند/ حضور اهل سنت در جشن های انقلاب

مرجع عالیقدر جهان تشیع: همکاری ادیان توحیدی راهکار مقابله با دشمنان است

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.