مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

سردار سلیمانی: شناخت اندیشه‌های مقام معظم رهبری یک ضرورت است

کرمان – فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شناخت اندیشه‌های مقام معظم رهبری را یک ضرورت دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح چهارشنبه در همایش ملی «نظام فکری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) در گستره فرهنگ» در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر  بااشاره به اینکه دانشگاه تبیین کننده نظرات بلند است، گفت: شاید برگزاری این قبیل جلسات به لحاظ زمانی دیر بوده اما اکنون وقت ارزشمندی است که دانشگاه شهید باهنر پیشگام چنین حرکتی شد که توفیق بزرگی برای کرمان و کرمانی است.

وی ادامه داد: بحث نظریه ها و دیدگاه های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری یک محدوده بسیار گسترده است و هر موضوعی را که بخواهیم مورد کندوکاو قرار دهیم به طور قطع یک کتاب بزرگ می شود.

سردار سلیمانی بیان داشت: مقام معظم رهبری یک بحث در مورد جهان اسلام و جهان غرب دارند که دارای دو ویژگی اعم از انطباق استاد شاگردی بر نظریه‌های امام )ره) دارد، لذا رهبر انقلاب تربیت یافته امام هستند و به همین دلیل نظرات منطبق بر نظرات ایشان را دارند.

وی افزود: دوم اینکه نظرات توحید محورند که مبنا و سقف آن توحید بوده و در واقع آن را آنقدر گسترده می‌دانند که تمام ذرات در مقابل آن حل می‌شود.

سردار سلیمانی گفت: ایشان به چهار موضوع اشاره دارند، اول بحث معرفت دینی است که این مقوله در زمینه‌های دینی و معرفتی است. نکته دوم بحث معنویت است که در نظام اسلامی در نگاه ادیان خیلی مورد توجه است که هم در بعد معنویت حقیقی و هم معنویت کاذب می توان نام برد. سوم جایگاه تربیت در نگاه اسلامی است که نظرات مهمی در این خصوص دارند و چهارم هم فرهنگ اسلامی است.

سردار سلیمانی با اشاره به این موضوع که چرا شناخت اندیشه‌های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری برای جامعه ما خصوصاً جامعه علمی ضرورت دارد، بیان داشت: ما پیوسته در همه موضوعاتی که می‌خواهیم طراحی کنیم نیازمند منابع بالا دستی و مادر هستیم.

وی ادامه داد: ممکن است بگوییم منابع مادر همان قرآن است؛ اما باید توجه داشت که هر کسی نمی‌تواند از آن برداشت صحیحی داشته باشد و نیاز به تحقیق دارد. لذا ما برای شناخت انقلاب، خودمان و همه مسئولان نظام برای تبیین نقشه راه نیازمند شناخت این عرصه و ساده کردن این اصل هستند؛ برگزاری این همایش یک ضرورت برای خدمت به جامعه است.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه اگر این اندیشه‌ها به طور جدی تبیین نشود و مورد تحقیق و بررسی قرار نگیرند نمی دانیم که تهاجم فرهنگی چه بر سر فرهنگ ملی و اسلامی ما خواهد آورد، افزود: راه مواجه و مقابله با تهاجم فرهنگی، تبیین صحیح این نظریه‌هاست.

در مورد اندیشه های امام راحل (ره) غفلت کردیم ​

وی ادامه داد: در مورد اندیشه های امام راحل (ره) غفلت کردیم و تنها بانی که بر نظریه‌های امام خمینی (ره) تاکید می‌کند مقام معظم رهبری هستند؛ لذا در فرمایشات ایشان صحبتی پیدا نمی‌کنید که بنا بر گفته‌های امام نباشد. بنابراین این موضوع مسئله مهمی است در نظریه امام دیروز و امام امروز جامعه ما این است که مدیریت و رهبری را در هم تنیده می‌دانند.

سردار سلیمانی افزود: ولایت و رهبری با مدیریت ایجاد شده است که برای اعمال نظر فقیه در یک حکومت است که در مجموع غیر قابل انفکاک هستند.

سه کتاب با موضوع «نظام فکری آیت الله خامنه ای در گستره فرهنگ» صبح چهارشنبه با حضور سردار سلیمانی استاندار و امام جمعه کرمان رونمایی شد.

پیش از آغاز این همایش محمدجواد فدائی استاندار جدید کرمان به همراه سردار سلیمانی و جمعی از مدیران و دانشگاهیان در حسینیه شهدای گمنام دانشگاه شهید باهنر با آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند.

در حال تکمیل …

همچنین بخوانید...

مهر گزارش می دهد؛ وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست/ زاهدان در امنیت کامل است

آیت الله نوری همدانی: علت جنگ وهابیون با مردم یمن دشمنی با شیعیان است

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی: اهل سنت تفاوتی با شیعیان ندارند/ حضور اهل سنت در جشن های انقلاب

مرجع عالیقدر جهان تشیع: همکاری ادیان توحیدی راهکار مقابله با دشمنان است

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.