مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

آیت‌الله سبحانی مطرح کرد؛ وهابیت گوش شنوا ندارد و شبهه در مورد زیارت قبور بر ضد خودشان است

آیت‌الله سبحانی گفت: اخیرا به روایتی از امام رضا (ع) در مورد زیارت قبور برای رد نظر شیعه استناد کرده‌اند که در واقع بر ضد خود آنان است.

به گزارشگروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی مرجع تقلید شیعیان در درس خارج از فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به شبهه‌ افکنی جدید وهابیون در مورد اعتقاد شیعه به زیارت قبور گفت: وهابیون جدیداً به روایتی از امام رضا (ع) استناد می‌کنند که ایشان فرموده است نباید به زیارت قبور بروید، ولی توجه ندارند که روایت بر ضد خود آنان است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه در روایت آمده است که امام رضا (ع) فرمودند: «لاَ تُشَدُّ اَلرِّحَالُ إِلَى شَیْءٍ مِنَ اَلْقُبُورِ إِلاَّ إِلَى قُبُورِنَا أَلاَ وَ إِنِّی لَمَقْتُولٌ بِالسَّمِّ ظُلْماً وَ مَدْفُونٌ فِی مَوْضِعِ غُرْبَهٍ فَمَنْ شَدَّ رَحْلَهُ إِلَى زِیَارَتِی اُسْتُجِیبَ دُعَاؤُهُ وَ غُفِرَ لَهُ ذَنْبُهُ؛ بار سفر به سوى زیارت قبور بسته نشود مگر براى زیارت قبور ما، آگاه باشید که من از روى ستم با زهر کشته مى‌شوم و در دیار غربت دفن مى‌شوم، پس هر کس براى زیارت من بار سفر بندد، دعاى او مستجاب و گناه او آمرزیده مى‌شود».

این مرجع تقلید تاکید کرد: امام رضا (ع) در این حدیث فرموده است که «شَدِّ رحال» نکنید، یعنی نیاز نیست که مثلاً برای زیارت قبور در اراک یا تهران از قم سوار اسب، شتر و یا ماشین بشوید و از همین قم هم می‌توان برای صاحبان قبور فاتحه خواند.

آیت‎الله سبحانی تاکید کرد: وهابیون توجه ندارند که استناد به این روایت علیه خود آنان است، زیرا برای زیارت قبر خودشان که امام (ع) هستند ثواب استجابت دعا و بخشیدن گناه ذکر شده است در حالی که وهابیون زیارت ائمه (ع) را شرک می‌دانند.

وی با بیان اینکه ابن حبان سنی کتابی نوشته و در آن جا آورده که من ساکن مشهد هستم و هر وقت مشکلی داشته باشم به حرم رضا (ع) می‌روم و دو رکعت نماز می‌خوانم و توسل می‌کنم و دعایم مستجاب می‌شود، تصریح کرد: چگونه وهابیت به این افراد و کتابشان استناد نمی‌کنند.

آیت‌الله سبحانی با بیان اینکه پیامبر (ص) طبق روایات اهل سنت فرموده است که «زُورُوا القبورَ فإن‌ها تُذَکِّرُکم الآخِرَهَ…؛ قبر‌ها را زیارت کنید؛ زیرا زیارت آن‌ها، مایه یادآوری سرای دیگر می‌شود»، تاکید کرد: ما «شد رحال» نمی‌کنیم بلکه زیارت قبور می‌کنیم، بنابراین در ذیل روایت، زیارت قبر ائمه (ع) را استثناء کرده که مؤید اعتقاد شیعه و علیه وهابیت است. کراراً این مطالب را گفته‌ایم و نوشته‌ایم، ولی گوش شنوا ندارند.

انتهای پیام/الف

شبهه وهابیت در مورد زیارت قبور بر ضد خودشان است

همچنین بخوانید...

مهر گزارش می دهد؛ وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست/ زاهدان در امنیت کامل است

آیت الله نوری همدانی: علت جنگ وهابیون با مردم یمن دشمنی با شیعیان است

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی: اهل سنت تفاوتی با شیعیان ندارند/ حضور اهل سنت در جشن های انقلاب

مرجع عالیقدر جهان تشیع: همکاری ادیان توحیدی راهکار مقابله با دشمنان است

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.