مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

جمعی از علمای قاره آفریقا در دیدار با امام جمعه گرگان؛ وهابیت به دنبال تضعیف شیعه در آفریقاست

گرگان- جمعی از علمای قاره آفریقا در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در گلستان و امام‌جمعه گرگان تأکید کردند که وهابیت با کمک‌های عربستان به دنبال تضعیف شیعه در آفریقاست.

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه چهارشنبه جمعی از علمای قاره آفریقا با نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار یکی از علمای آفریقا با یادآوری دیداری که سال ها پیش با امام راحل داشت، اظهار کرد: دیدار با شما من را به یاد دیدار با امام خمینی (ره) انداخت و ایشان در آن دیدار دغدغه آزادی فلسطین را داشتند، من در جوانی تحت تاثیر افکار امام خمینی (ره) بودم و حال برای پشتیبانی فکری به ایران سفر کرده ام.

شیخ اسدالله، مفتی کشور آفریقا هم در این دیدار گفت: طبق روایتی از حضرت علی (ع) که فرموده اند بین شنیدن و دیدن پنج انگشت فاصله است و تا چیزی را ندیدید باور نکنید، هدف ما هم از آمدن به ایران برطرف کردن شبهه هایی بود که در رابطه با جمهوری اسلامی شنیده ایم.

وی تصریح کرد: ما در آفریقا شنیدیم مردم ایران قبله خودشان را دارند و حج خودشان را انجام می دهند، پیامبر خودشان و قرآن خودشان را دارند و اصلا سنی و صوفی در این کشور وجود ندارند و همه شیعه هستند.

مفتی کشور آفریقا تصریح کرد: طبق همین گفته ها به ایران آمدیم اما دیدیم آنچه در مورد ایران شنیدیم کذب محض است و این را به گوش همه می رسانیم که آنچه گفته شده دروغ است.

یکی از علمای کشور مالایا هم در این دیدار گفت: از اینکه این جمع را به حضور پذیرفتید خوشحالیم، ما در آفریقا مشکلی داریم و هدف دیگر ما از سفر به اینجا کمک فکری برای حل مشکلاتمان است.

وی افزود: متاسفانه وهابیت در آفریقا به شکل عمیقی در حال تفرقه اندازی بین ادیان مختلف است و مدام تبلیغ می کند که شیعه دینی ندارد.

این عالم اهل کشور مالایا گفت: از آنجایی که عربستان سعودی با پول هایی که دارد در حال ترویج وهابیت است، به همین دلیل شیخ اسدالله ترتیبی داد تا ما به ایران بیاییم و مسائل مختلف را بررسی کنیم  و با الگوبرداری از وحدت موجود در ایران با وهابیت بجنگیم.

وی تصریح کرد: مسلمانان درافریقا جمعیت کمتری دارند و مدارس وهابیت در افریقا فعالیت زیادی دارند.

همچنین بخوانید...

مهر گزارش می دهد؛ وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست/ زاهدان در امنیت کامل است

آیت الله نوری همدانی: علت جنگ وهابیون با مردم یمن دشمنی با شیعیان است

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی: اهل سنت تفاوتی با شیعیان ندارند/ حضور اهل سنت در جشن های انقلاب

مرجع عالیقدر جهان تشیع: همکاری ادیان توحیدی راهکار مقابله با دشمنان است

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.