مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

برگزاری نمایشگاه حمایت از هولوکاست در دفتر فرقه شیرازی‌؛ ارتباط فرقه شیرازی با صهیونیست‌ها علنی شد

مرکز اسلامی فرقه شیرازی، میزبان نمایشگاهی است که توسط موسسه «یاد وَشِم» برگزار می‌شود؛ موسسه‌ای صهیونیستی که در راستای حفظ یادبود واقعه هولوکاست فعالیت می‌کند!

به گزارش خبرگزاری مهر؛ مرکز اسلامی فرقه شیرازی که پرچمدار ترویج تشیع انگلیسی در لندن به شمار می روند، میزبان نمایشگاهی است که توسط موسسه «یاد وَشِم» برگزار می‌شود، موسسه‌ای صهیونیستی که در راستای حفظ یادبود واقعه هولوکاست فعالیت می‌کند.

خبرگزاری تقریب در این باره نوشته است: «این نمایشگاه در حسینیه رسول اعظم(ص) مرکز اسلامی فرقه شیرازی و با موضوع آلبانیایی‌های مسلمانی برگزار می‌شود که ادعا شده در دوره هولوکاست به همسایگان یهودی خود کمک کردند، از آنان محافظت کرده و آنان را نجات دادند.

 «یاد وشم» یک موزه ی هولوکاست مستقر در «اورشلیم» است که بودجه مالی آن توسط دولت اسرائیل تامین می‌شود و از حاکمیت اسرائیل پشتیبانی می کند. جالب توجه است که این موزه در نزدیکی محلی قرار گرفته است که فاجعه قتل‌عام فلسطینی‌ها در دیر یاسر توسط صهیونیست‌ها نیز در آن مکان اتفاق افتاده است.

خاخام ناتان لِوی، مدیر اجرایی انجمن ادیان لندن و یکی از برگزارکنندگان این رویداد، ماهیت آن را این گونه تشریح کرده است: این نمایشگاه یادمانی قدرتمند است که نشان می‌دهد در تاریک‌ترین دوران جامعه یهود، جامعه مسلمان در آلبانی یکی از معدود گروه‌هایی بود که در زمانی که نازی‌ها تلاش کردند، همسایگان یهودی آنها را از بین ببرند، ساکت ننشستند.

وی می‌گوید: به یاد داشتن این امر نیز بسیار مهم است که جوامع یهودی و مسلمان همیشه از لحاظ تاریخی یکدیگر را پشتیبانی می‌کردند و  این کار را ادامه خواهند داد؛ با صرف زمان بیشتر با هم و تلاش برای درک مشترکات و احترام به تفاوت‌هایمان می‌توانیم یک جبهه متحد علیه نفرت ایجاد کنیم.»

همچنین بخوانید...

مهر گزارش می دهد؛ وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست/ زاهدان در امنیت کامل است

آیت الله نوری همدانی: علت جنگ وهابیون با مردم یمن دشمنی با شیعیان است

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی: اهل سنت تفاوتی با شیعیان ندارند/ حضور اهل سنت در جشن های انقلاب

مرجع عالیقدر جهان تشیع: همکاری ادیان توحیدی راهکار مقابله با دشمنان است

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.