مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

در دیدار تیم تحقیق سازمان ملل با وی رخ داد؛ آیت الله سیستانی: جنایات داعش همانند جنایت نازی ها ثبت شود

آیت الله سیستانی در دیدار رئیس تیم تحقیق سازمان ملل درباره جنایات داعش با وی، خواستار ثبت جنایات تکفیری ها و مجازات داعشی ها شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه اطلاع رسانی آیت الله سیستانی، گروه تحقیق سازمان ملل درباره جنایات داعش به ریاست کریم خان و نیکول الخوری حقوقدان روز چهارشنبه در نجف اشرف، با آیت الله سیستانی مرجعیت عالی عراق دیدار و گفتگو کرد. 

وی از تشکیل این تیم  تحقیق سازمان ملل استقبال کرد و بر اهمیت ثبت جنایات داعش همانگونه که جنایات نازی ها ثبت شد و مجازات عاملان و آگاه کردن جهان درباره خطرناک بودن این گروه تروریستی برای بشریت تاکید و بیان کرد: اهمیت حمایت از شهودی که با تیم سازمان ملل همکاری می کنند و دور کردن خطر از آنها به ویژه در مناطقی که هنوز داعشی های به شکل پنهانی هستند، ضروری است.

آیت الله سیستانی بر لزوم اهتمام بیشتر به جنایاتی که طیف های مشخصی همانند ایزدی ها در سنجار و مسیحیان در موصل و ترکمنها در تلعفر را هدف قرار داد به ویژه به کنیزی بردن زنان و فروش آنها و تجاوز به آنها را مورد تاکید قرار داد.

وی بر ضرورت اهتمام به عادی سازی اوضاع در مناطق جنگ زده و بازگشت آوارگان به مناطق خود پس از بازسازی و فراهم آوردن خدمات برای آنها تاکید کرد و افزود: این درست است که این وظیفه برعهده دولت عراق است اما جامعه بین المللی برای موفقیت آن باید کمک کند.

کریم خان در این دیدار از آیت الله سیستانی خواست که قربانیان داعش به ویژه زنان را به همکاری بیشتر با تیم تحقیق سازمان ملل تشویق کند تا آنها اطلاعات لازم را برای فعالیت این تیم تحقیق در اختیار تیم تحقیق قرار بدهند.

همچنین بخوانید...

مهر گزارش می دهد؛ وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست/ زاهدان در امنیت کامل است

آیت الله نوری همدانی: علت جنگ وهابیون با مردم یمن دشمنی با شیعیان است

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی: اهل سنت تفاوتی با شیعیان ندارند/ حضور اهل سنت در جشن های انقلاب

مرجع عالیقدر جهان تشیع: همکاری ادیان توحیدی راهکار مقابله با دشمنان است

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.