مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

تلاش ارتش پاکستان برای جلب اعتماد مردم «بلوچ»

پاکستان

آکاایران در حالی که برخی گروه های تجزیه طلب ایالت «بلوچستان» مخالف دولت و نیروهای امنیتی پاکستان هستند، فرماندار این ایالت پس از استخدام تعدادی از جوانان بلوچ در ارتش این کشور از افزایش اعتماد بین ارتش و مردم بلوچ خبر داد.
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «اکسپرس تریبون»، «محمد خان اچکزی» فرماندار ایالت «بلوچستان» پاکستان اعلام کرد که افزایش استخدام جوانان بلوچ در ایالت بلوچستان نشان از افزایش اعتماد به ارتش است.
به گزارش آکاایران ارتش پاکستان روزهای گذشته نیز ۹۰۰ جوان بلوچ را استخدام کرد.
اچکزی گفت: تعداد زیادی از مردان و زنان جوان بلوچ در حال پیوستن به ارتش پاکستان هستند.
فرماندار ایالت بلوچستان پاکستان در مراسم رژه ارتش در این ایالت اظهار داشت: امروز روز شادی بلوچستان و ارتش پاکستان است.
سخنان از روی احساسات فرماندار بلوچستان اشاره به اتفاقات اخیر دارد که این ایالت با شورشیان جدایی طلب و حملات پی در پی به نیروهای امنیتی برای ایجاد دولت جدید مواجه بوده است.
اچکزی این اظهارات را با حضور ژنرال «عامر ریاض» فرمانده فرماندهی جنوب ارتش، نمایندگان پارلمان ایالت بلوچستان، افسران نیروهای مسلح و سایر دیوان سالاران دولتی در مراسم رژه ارتش این کشور مطرح کرد.
وی خاطرنشان کرد: پاکستان از گذشته مشکلاتی داشته است و عناصر خارجی با گمراه کردن مردم برای فعالیت‌های ضد پاکستانی، بدنبال بی‌ثباتی صلح در بلوچستان، مناطق قبایلی و کراچی هستند.
فرماندار ایالت بلوچستان پاکستان ضمن تقدیر از تلاش‌های ارتش برای بهبود وضعیت اقتصادی بلوچستان گفت: ارتش پاکستان اداره ملی پاکستان است که افراد هر نسل، هر منطقه، هر زبان و هر مذهب این کشور در این نهاد حضور دارند.
چندی قبل، «عبدالمالک بلوچ» سر وزیر ایالت بلوچستان پاکستان پس از اعلام آمادگی «براهم‌داغ بگتی» رهبر ارتش جمهوری‌خواه بلوچ برای مذاکرات با دولت اسلام‌آباد در گفت‌وگو با «داون نیوز» گفته بود که اعلام آمادگی رهبر ارتش جمهوری‌خواه بلوچ (BRA) مقیم «سوئیس» برای مذاکره با دولت پاکستان در مورد مشکلات ایالت بلوچستان موفقیت بزرگی است.
این در حالی است که برخی از گروه‌های تجزیه طلب ایالت بلوچستان تاکنون در حال مبارزه با دولت و نیروهای امنیتی پاکستان هستند.
سروزیر ایالت بلوچستان پاکستان افزود: دولت ایالتی بلوچستان از اقوام مختلف از جمله «بلوچ»، «پشتون» و «هزاره» برای مذاکره با رهبران ناراضی این ایالت جرگه‌ تشکیل خواهد داد.
عبدالمالک بلوچ گفت که برخی از اعضای این جرگه متشکل از اقوام مختلف ایالت بلوچستان با براهم‌داغ بگتی و «میر سلیمان داود» معروف به «خان آف قلات» رهبر تبعید شده بلوچ در لندن دیدار خواهند کرد

همچنین بخوانید...

مهر گزارش می دهد؛ وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست/ زاهدان در امنیت کامل است

آیت الله نوری همدانی: علت جنگ وهابیون با مردم یمن دشمنی با شیعیان است

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی: اهل سنت تفاوتی با شیعیان ندارند/ حضور اهل سنت در جشن های انقلاب

مرجع عالیقدر جهان تشیع: همکاری ادیان توحیدی راهکار مقابله با دشمنان است

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.