مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

مقام حزبی موریتانیایی : ایران پیوسته منادی وحدت میان مسلمانان بوده است

الجزیره-ایرنا- «محمد فال » رئیس حزب رفاه موریتانی، اتحاد میان مسلمانان را بویژه در شرایط کنونی بسیار ضروری دانست و گفت، ایران پیوسته خواستار اتحاد مسلمانان بوده و در این راه تلاش زیادی کرده است.

محمد فال در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت، این روزها منطقه شاهد نوعی دودستگی است و از سوی دیگر صهیونیست ها به گونه بی سابقه ای سعی در نفوذ در منطقه و هدف قرار دادن کشورهای اسلامی دارند، در چنین شرایطی اتحاد مسلمانان بیش از هر زمان دیگری ضروری است .
رئیس حزب رفاه موریتانی افزود، جمهوری اسلامی ایران طی سال های گذشته تلاش زیادی برای ایجاد وحدت میان مسلمانان داشته و در این چارچوب، کنفرانس ها و نشست های زیادی برگزار کرده است و این در حالی است که برخی کشورهای عربی به ویژه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به سمت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی که دشمن نخست مسلمانان است، گام بر می دارند.
این مقام حزبی موریتانیایی در ادامه گفت: ما در موریتانی از طریق رسانه ها کنفرانس وحدت اسلامی در ایران را دنبال می کنیم و از ایران به دلیل موضع گیری های شرافتمندانه اش در خصوص مسائل جهان اسلام و مقابله با دشمنان امت اسلامی قدردانی می کنیم، بر کسی پوشیده نیست که ایران چه حمایت هایی از مقاومت در فلسطین ، لبنان و از سوریه در مقابله با دشمنان کرده است و به دلیل این حمایت ها آمریکا و متحدانش سعی در تحریم آن دارند.
فال افزود، مردم موریتانی، شرایط کنونی را بسیار حساس می دانند و به همین دلیل خواستار اتحاد بیشتر مسلمانان هستند و برای مقابله با دشمنان، حتی خواستار اتحاد کشورهای اسلامی با کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین شده اند و اعتقاد دارند از این راه بهتر می توانند با دشمنان مبارزه کنند.
رئیس حزب رفاه موریتانی تاکید کرد، بر اساس آموزه های اسلامی، خون و مال و سرزمین مسلمانان حرمت زیادی دارد و همه باید از ظرفیت های موجود در جهان اسلام در جهت اعتلای اسلام و پیشرفت امت اسلامی و قدرتمند تر شدن آن استفاده کنند و از سوی دیگر باید از هرگونه اختلاف و دگیری میان مسلمانان حذر کرد زیرا اختلاف و درگیری میان مسلمانان به نفع دشمنان است و باعث مسلط شدن آن ها بر امت اسلامی می شود.
وی در خصوص جشن میلاد پیامبر اکرم ( ص) در موریتانی نیز گفت، مردم موریتانی از روز ۱۲ تا ۱۸ ربیع الاول به مدت یک هفته جشن و نشست ها و کنفرانس هایی در مورد سیره نبوی و رسالت ایشان، ضرورت وحدت امت اسلامی و همبستگی میان آن ها برگزار می کنند، موریتانیایی ها رسالت پیامبر اسلام را اتحاد و همبستگی امت اسلامی می دانند و خواستار اتحاد مسلمانان و همبستگی بیشتر آن ها با هم هستند.
وی در پایان گفت، مردم موریتانی از ایران در مقابله با محاصره ظالمانه شان توسط آمریکا و متحدانش حمایت می کنند و پیروزی ایران را در این میدان، پیروزی همه مسلمانان و آزادگان جهان می دانند.
خاورم **۲۰۴۱**

همچنین بخوانید...

مهر گزارش می دهد؛ وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست/ زاهدان در امنیت کامل است

آیت الله نوری همدانی: علت جنگ وهابیون با مردم یمن دشمنی با شیعیان است

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی: اهل سنت تفاوتی با شیعیان ندارند/ حضور اهل سنت در جشن های انقلاب

مرجع عالیقدر جهان تشیع: همکاری ادیان توحیدی راهکار مقابله با دشمنان است

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.