مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

گزارش یادواره بیستمین سالگرد شهادت «شهید سیدمحمدعلی رحیمی» همراه با رونمایی از مستند «ابوذرها نمی‌میرند»

مراسم بیستمین سالگرد شهادت رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، «شهید سیدمحمدعلی رحیمی» در قالب دومین یادواره «مجاهد فرهنگی بدون مرز» روز چهارشنبه ۹۵/۱۲/۴ به همت خانواده و جمعی از خادمین شهید در تالار اندیشه حوزه هنری انقلاب اسلامی واقع در خیابان سمیه تهران، با حضور پرشور جمع کثیری از مردم و خانواده‌های معزز شهدا (خصوصا تیپ فاطمیون و زینبیون) برگزار گردید.

مراسم بیستمین سالگرد شهادت رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، «شهید سیدمحمدعلی رحیمی» در قالب دومین یادواره «مجاهد فرهنگی بدون مرز» روز چهارشنبه ۹۵/۱۲/۴ به همت خانواده و جمعی از خادمین شهید در تالار اندیشه حوزه هنری انقلاب اسلامی واقع در خیابان سمیه تهران، با حضور پرشور جمع کثیری از مردم و خانواده‌های معزز شهدا (خصوصا تیپ فاطمیون و زینبیون) برگزار گردید.

بعد از برگزاری نماز جماعت مغرب و عشاء با حضور پرشکوه مؤمنین، با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی، برنامه به‌طور رسمی آغاز گردید و مجری محترم آقای محمدرضایی ضمن خیر مقدم به میهمانان مراسم، حضار را به دیدن کلیپ کوتاهی از یادواره برگزار شده در سال گذشته دعوت نمود. (این کلیپ را از اینجا دریافت نمایید)

پس از آن نوبت به رونمایی از مستند «ابوذرها نمی‌میرند» رسید. این مستند ۵۰ دقیقه‌ای که روایتی از زندگی و زمانه شهید رحیمی است، حاصل تلاش گروه مستندسازان بدون مرز به کارگردانی آقای ناصر نادری می‌باشد که به اذعان تماشاگران این مستند هیچ‌یک از جمعیت حاضر در سالن در حین تماشای مستند احساس خستگی نکرده و لحظات به تصویر کشیده شده در آن از جذابیت بالایی برخوردار بوده است. لحظاتی که گوشه‌ای از فعالیت‌های شهید رحیمی و وضعیت شیعیان هند و پاکستان و خطرات و سختی‌های کار در غربت را که فعالین خارج از کشور و خانوده‌های ایشان متحمل می‌شوند را به‌طوری که تاکنون در هیچ فیلم یا مستندی دیده نشده است را نمایش می‌دهد. این مستند ا‌ن‌شاءالله در آینده نزدیک از طریق سایت شهید رحیمی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

در بخش بعدی مراسم بیانات جناب آقای مهدوی که به نمایندگی از خانواده‌های شهدای زینبیون (مدافعان حرم پاکستانی) در دومین یادواره مجاهد فرهنگی بدون مرز حضور پیدا کرده بودند، مقدمه‌ای شد برای تجلیل از خانواده معزز شهدای زینبیون و سپس با حضور همسران محترم شهید تقوی‌فر، رکن‌آبادی، براتی و رحیمی بر جایگاه ویژه مراسم، جایزه ویژه بین‌المللی شهید رحیمی به خانواده محترم شهدای زینبیون اهداء گردید.

سپس با دعوت مجری برنامه از جناب آقای حاج حسین یکتا و دکتر حسن عباسی بر روی سن مراسم، ایشان و همسران شهدا از جناب آقایان محسن اردستانی رستمی و ناصر نادری که زحمات اصلی مستند «ابوذرها نمی‌میرند» را متقبل شده بودند، تجلیل و هدایایی به آنان تقدیم شد.

در بخش پایانی مراسم نیز دکتر عباسی به سخنرانی پرداخته که فایل صوتی بیانات ایشان و محورهای اصلی آن به زودی در سایت و شبکه‌های اجتماعی منتسب به شهید رحیمی منتشر خواهد شد.

در حاشیه برنامه و خارج از سالن اصلی نیز فعالیت‌های ارزشمندی توسط خادمین شهید رحیمی صورت پذیرفت. از جمله نمایشگاه عکس، تابلوی یادبود جهت ثبت دلنوشته مهمانان ویژه مراسم، غرفه کتاب رسول مولتان، اهداء ویژه‌نامه پاسداشت شهید رحیمی و هم‌چنین مهد برای مراقبت و سرگرمی کودکان.

خانواده شهید رحیمی از زحمات کلیه خادمین گرامی جهت برگزاری هر چه با شکوه‌تر این مراسم معنوی و ماندگار کمال قدردانی را دارد.

ان‌شاءالله بزودی تصاویر، صوت و ویدئوی کامل از تمامی لحظات بیستمین سالگرد شهید رحیمی که به همت گروه رسانه شهید رحیمی تهیه و تنظیم گردیده است در سایت قرار خواهد گرفت.

همچنین بخوانید...

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.