مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

ندای یا حسین (ع) در قلب لندن طنین انداز شد

مراسم عزاداری و راهپیمایی پرشور اربعین حسینی (ع) روز یکشنبه با حضور هزاران تن از شیعیان و دوستداران اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) در مرکز لندن پایتخت انگلیس برگزار شد.

در امتداد حضور حماسی و پرشور دلدادگان حسینی در کربلا، عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) از ملیت‌های مختلف بعدازظهر امروز (یکشنبه) پس از تجمع و برگزاری نماز جماعت در میدان ‘ماربل آرچ’ در قلب لندن، در خیابان‌های مجاور ‘هاید پارک’ لندن، راهپیمایی کردند.
در سی و هشتمین مراسم سوگواری و راهپیمایی اربعین حسینی (ع )، شیعیان کشورهای مختلف ازجمله ایران، عراق ، سوریه ، لبنان ، افغانستان و بحرین درسایه سکوت معنادار رسانه‌های غربی در پوشش بزرگ‌ترین اجتماع دینی جهان در کربلای معلی، جلوه دیگری از عشق و دلدادگی به سرور و سالار شهیدان و اصحاب باوفای ایشان را در لندن به ثبت رساندند.
در این اجتماع بزرگ همچنین سخنرانان با تشریح اهداف قیام امام حسین (ع)، اسلام را دین صلح، عزت، آزادگی و کرامت انسان‌ها دانستند و تلاش‌های شکل‌گرفته برای تخریب چهره اسلام با ساختن گروه‌هایی همچون داعش و امثال آن را محکوم کردند.
سخنرانان همچنین با اشاره به فتنه‌های تفرقه‌افکنانه و برخی تلاش‌ها برای ایجاد آشوب در کشورهای اسلامی بر ضرورت افزایش آگاهی و هوشیاری و وحدت مسلمانان تأکید و رهنمودهایی ارائه کردند.
هیات های عزاداری و سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) درحالی‌که لباس سیاه به تن کرده بودند و پرچم‌های سبز و سیاه و علم و کتل های سنتی مزین به نام امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) را با خود حمل می‌کردند، در قلب پایتخت انگلیس ندای الله‌اکبر، یا حسین، یا ابوالفضل، یا شهید وهیهات من الذّله سردادند.
در آیین عزاداری امام حسین علیه‌السلام در لندن، عزاداران حسینی دست‌نوشته‌هایی علیه گروه تروریستی داعش حمل می‌کردند.
مایک دیویس از شرکت‌کنندگان انگلیسی‌زبان در این مراسم که شعارنوشته‌ی ‘صلح را دوست دارم’ را در دست داشت به خبرنگار ایرنا گفت: من به این مراسم آمدم چون معتقدم صلح مهم‌ترین مساله ای است که دنیا امروز به آن نیاز دارد.
وی گفت از واقعه عاشورا و حماسه‌های حضرت امام حسین (ع) مطلع است و تحت تأثیر ایثارگری‌های آن حضرت قرارگرفته است. دیویس ادامه داد: صلح و عشق عنصری است که همه ما انسان‌ها را به یکدیگر پیوند می‌زند.همه ما باهم خواهر و برادر هستیم و در یک قایق قرار داریم.
گفتنی است، در مراسم عزاداری اربعین امام حسین(ع) در لندن، به یاد پیام آور کربلا حضرت زینب سلام الله علیها هزاران زن شیعه از کشورهای مختلف جلودار این مراسم بودند.
عزاداری اربعین حسین در انگلیس، به عنوان بزرگترین گردهمایی اسلامی سالانه در اروپا محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید...

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.