مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

جانشین رهبر شیعیان بحرین: خون شهدا و قلم علما منشا جنبش‌های اسلامی است

جانشین رهبر شیعیان بحرین گفت: امروز دو عنصر اصلی قلم علما و جانفشانی شهدا در پیشرفت امت اسلامی تاثیرگذار بوده و منشا جنبش های اسلامی منطقه به شمار می روند.

حجت الاسلام «عبدالله دقاق» عصر چهارشنبه در نشست خبری پیش از برگزاری سومین بزرگداشت «مجاهدان در غربت» در دانشگاه دامغان افزود: امروز تلاش اندیشمندان و از جان گذشتگی شهدا، بسیاری از ملت های جبهه مقاومت و اسلام را به اهداف خود نزدیک کرده است.
جانشین رهبر شیعیان بحرین اضافه کرد: با حمایت ایران و حرکت های انقلابی این کشور مبارز، خیزش شیعیان در کشورهای منطقه گسترش پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: مقدسات اسلام، خط قرمز شیعیان بحرین است و هرگز نخواهیم گذاشت دشمنان به مقدسات دین ما دست درازی کنند.
دقاق افزود: امروز انقلاب اسلامی در جهان رو به گسترش است و ملت ها حرکت خود را آغاز کرده اند.
جانشین رهبر شیعیان بحرین افزود: در آینده شاهد گسترش و تحقق اسلام در همه کشورهای بیدار جهان و احقاق حقوق ملت های مظلوم خواهیم بود.
دقاق بیان کرد: یمن با ایستادگی و مقاومت خود در برابر آل سعود، سبب ایجاد افق روشن در جهان شده است.
او اضافه کرد: امروز تصمیم گیری های کلان یمن به عنوان کشوری مستقل، به دور از دخالت های آمریکا و آل سعود انجام می شود.
جانشین رهبر شیعیان بحرین گفت: امروز یمن چهره منطقه را تغییر داده است و در آینده شاهد شکل گیری اسلام اصیل در این کشور نیز خواهیم بود.
سومین بزرگداشت «مجاهدان در غربت» با حضور بیش از ۸۵ اندیشمند و فرهیختگان ۲۸ کشور جهان، مقام های لشگری و کشوری و هم چنین خانواده های شهدا کشورهای لبنان، سوریه، نیجریه و فلسطین شامگاه چهارشنبه در دانشگاه دامغان آغاز به کار کرد.

همچنین بخوانید...

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.