مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

فیلم مستند ‘وحدت’ در باکو رونمایی شد

باکو – ایرنا – فیلم مستند ‘وحدت’ که جدال ها و جنگ ها در کشورهای اسلامی و زندگی تلخ هزاران پناهجوی جنگی را به تصویر می کشد ، در باکو رونمایی شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا ، آیین رونمایی از فیلم مستند ‘وحدت’ با حضور اصغر فارسی رایزن فرهنگی کشورمان، مبارز قربانلی رئیس کمیته دولتی در امور تشکل های دینی، نمایندگان مجلس و شخصیت های علمی، فرهنگی، مذهبی و سیاسی جمهوری آذربایجان در محل مرکز بین المللی چند فرهنگ گرایی باکو برگزار شد.
در این مراسم که از سوی کمیته دولتی در امور تشکل های دینی برگزار شد، اصغر فارسی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو طی سخنانی با اشاره به اهمیت وحدت در جهان اسلام گفت: در شرایط کنونی جهان اسلام، ضرورت دارد که ما با همفکری در جهت وحدت در بین مسلمانان تلاش کنیم و موارد اختلاف را تا آنجا که ممکن است از بین ببریم و یکی از راه های تحقق این هدف، ساختن فیلم هایی با مضامین وحدت است.
وی در ادامه افزود: متاسفانه گروه های تروریستی همچون داعش در جهت غالب ساختن دیدگاه های منحرفانه خود و برای اثرگذاری بر مخاطب و جلب توجه و جذب نیرو از امکانات فضای مجازی استفاده می کرد که این مسئله اهمیت و تاثیر رسانه و فضای مجازی را نشان می دهد.
مبارز قربانلی رئیس کمیته دولتی در امور تشکل های دینی با اشاره به هفته وحدت گفت: جمهوری آذربایجان به عنوان کشوری اسلامی، تلاش ها و اقدامات بسیاری را برای رسیدن به وحدت در کشور انجام داده است که یکی از آنها اقامه نماز وحدت می باشد. وی در ادامه هدف از ساخت فیلم مستند ‘وحدت’ را دعوت همه ادیان و مذاهب به وحدت اعلام کرد.
خانم الویه عباس اوا مشاور روابط بین الملل، چند فرهنگ گرایی و امور دینی دفتر ریاست جمهوری، «معارف» را راه مقابله با افراط گرایی و تندروی دانست و چاپ کتب و ساخت فیلم مستند ‘وحدت’ را از اقدامات مثبت در این راستا اعلام کرد.
در ادامه این مراسم شخصیت های علمی، مذهبی و سیاسی جمهوری آذربایجان همچون روان حسن اف رئیس مرکز بین المللی چند فرهنگ گرایی باکو، حکمت باب الله اغلو نماینده مجلس و سردبیر روزنامه یئنی آذربایجان، میخایل زابلین نماینده مجلس، فواد نورالله اف معاون اداره مسلمانان قفقاز، میلیخ یودایف رئیس انجمن یهودیان، و جیحون محمد اف رئیس دانشگاه الهیات در خصوص اهمیت و ضرورت وحدت سخنرانی کردند.
فیلم مستند ‘وحدت’ که با قرائت آیه ۱۰۳ سوره آل عمران آغاز می شود، بدنبال پاسخگویی به این سوال است «آیا وحدت ممکن است؟» .
خاورم ** ۳۳۷**۱۵۷۹

همچنین بخوانید...

مهر گزارش می دهد؛ وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست/ زاهدان در امنیت کامل است

آیت الله نوری همدانی: علت جنگ وهابیون با مردم یمن دشمنی با شیعیان است

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی: اهل سنت تفاوتی با شیعیان ندارند/ حضور اهل سنت در جشن های انقلاب

مرجع عالیقدر جهان تشیع: همکاری ادیان توحیدی راهکار مقابله با دشمنان است

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.