مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

کتاب «رسول مولتان» در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی می‌شود

کتاب «رسول مولتان» شامل شرح زندگی و مجاهدات‌های شهید رحیمی، چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۴ ساعت ۱۴:۳۰ با حضور دکتر حداد عادل و تنی چند از شخصیت‌های برجسته فرهنگی کشور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در غرفه مجمع ناشران انقلاب اسلامی رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «رسول مولتان» که به بررسی ابعاد شخصیت، زندگی و شرح مجاهدت بدون مرز شهید سیدمحمد علی رحیمی می‌پردازد، به کوشش و همت علیرضا قزوه و به اهتمام انتشارات سوره مهر و نویسندگی خانم زینب عرفانیان و در ۲۱۰ صفحه، روز چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه با حضور غلامعلی حداد عادل و تنی چند از شخصیت‌های برجسته فرهنگی کشور در نمایشگاه کتاب و با کمک مجمع ناشران انقلاب اسلامی، در غرفه این ناشر رونمایی خواهد شد.


رسول مولتان روایت واقع گرایانه زندگی شهید سید محمد علی رحیمی است که از زبان همسرش مریم قاسمی زهد بیان شده است.

رحیمی شهیدی است که عمر خود را در هند، پاکستان، آفریقا و افغانستان صرف ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی و تشیع راستین کرد و با منش و گفتار خود بر وحدت و نزدیکی میان همه مذاهب اسلام تاکید و با تبلیغ زبان فارسی سعی بر توسعه عمق استراتژیک انقلاب اسلامی داشت.

rasoule_moltan_shahid_rahimi

این کتاب به لحاظ برخورد فرهنگی شهید با جریانات تکفیری و روایت روزهایی که شهید رحیمی در غربت، زیر تیغ وهابیت گذراند و میدان را خالی نکرد و متن آن این روزها با توجه به تحولات منطقه تازگی و جذابیت بالایی دارد. به ویژه اینکه متن آن روایت کننده فعالیت‌هایی است که در نهایت به شهادت این سردار بزرگ فرهنگی انقلاب اسلامی توسط نیروهای تکفیری در پاکستان انجامید.

این کتاب روایت زندگی شهیدی است که رهبر انقلاب اسلامی تنها پس از یک هفته از شهادتش، خانواده‌اش را به حضور پذیرفت و از مجاهدت‌های این شهید تقدیر نمود.

رسول مولتان در یک پیش­گفتار، یک مقدمه و ۷ فصل توسط انتشارات سوره مهر تدوین و منتشر شده است. عناوین فصول کتاب عبارتند از:

۱- آشنایی و فعالیت های من و علی در دوران انقلاب
۲- ازدواج
۳- ماموریت هشت ساله به هند
۴- بازگشت به ایران
۵- ماموریت و سفر به مولتان
۶- شهادت
۷- تحمل روزهای پس از شهادت علی
همچنین بخوانید...

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.