مجاهد فرهنگی بدون مرز، سید محمدعلی رحیمی

بیستمین کرسی تلاوت قرآن و وحدت در پاکستان برگزار شد

بیستمین کرسی تلاوت قرآن کریم با رویکرد وحدت در بین جامعه اسلامی پاکستان، با همکاری «مدرسه تدریس‌القرآن کارچوک» در خانه فرهنگ ایران در راولپندی برگزار شد.

کرسی تلاوت وحدت

به گزارش خبرگزاری رسا، بیستمین کرسی از این سلسله برنامه‌ها که به وطر مرتب در هر ماه برگزار می‌شود، با حضور اساتید و دانشجویان مدرسه تدریس‌القرآن کارچوک و دیگر اساتید و دوستداران قرآن و اهل بیت (ع) از شهرهای راولپندی و اسلام‌آباد پاکستان برگزار شد.

محمد اکبری، مسؤول خانه فرهنگ ایران در راولپندی پاکستان، در آغاز این محفل قرآنی، به ایراد سخنانی در ارتباط با نزدیکی اشعار علامه اقبال لاهوری با قرآن پرداخت.

وی با اشاره به اشعاری از علامه اقبال گفت: شاعر انقلابی علامه اقبال با توجه خاصی که به قرآن کریم و مفاهیم انسان‌ساز آن داشت، توانست مفاهیمی را ارایه دهد که در طول قرن‌های متمادی ماندگار خواهد ماند. وی آرزوهایی را مدنظر داشت که هر مسلمانی که خود را مسلمان فعال و واقعی بداند، باید در قبال آن موضوعات موضعی قاطع داشته باشد.

وی همچنین گفت: در سال‌های پس از حیات اقبال، مردانی خدایی ظهور کردند که تا حدود زیادی آرزوهای قلبی علامه را محقق کردند و اکنون با نگاه به سیاست‌های استعماری در غرب آسیا مشاهده می‌کنیم که آن تقدیری که مورد نظر کشورهای استعمارگر هست، اتفاق نمی‌افتد و تقدیر دیگری بر اساس منافع مردم منطقه و کشورهای اسلامی در حال شکل‌گیری است.

وابسته فرهنگی ایران در راولپندی، تقدیر جدید منطقه را بر اساس اراده قرآنی بزرگ‌مردانی دانست که در جایگاهی پرورش یافته‌اند که قرآن می‌فرماید؛ خداوند اذن رفعت یافتن آن را داده است، مردانی که تجارت و داد و ستد آنها را از یاد خدا بازنمی‌دارد.

وی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که همه بتوانیم با راهنمایی‌های قرآن جهان را محیطی امن و ایمانی قرار دهیم.

در ادامه محمد صابر، قاری ممتاز پاکستانی ایاتی از قرآن کریم را تلاوت کرد و پس از آن ظهیر عباس، قاری قرآن و دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه زبان‌های نوین اسلام‌آباد، ضمن بیان نکاتی قرآنی، دعای اختتامی جلسه را قرائت کرد.

همچنین بخوانید...

مهر گزارش می دهد؛ وحدتی که با انفجار هم گسستنی نیست/ زاهدان در امنیت کامل است

آیت الله نوری همدانی: علت جنگ وهابیون با مردم یمن دشمنی با شیعیان است

حجت الاسلام سید حامد علم الهدی: اهل سنت تفاوتی با شیعیان ندارند/ حضور اهل سنت در جشن های انقلاب

مرجع عالیقدر جهان تشیع: همکاری ادیان توحیدی راهکار مقابله با دشمنان است

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.